Вхід | Реєстрація

Третина Полтавської міськради може стати «біло-синьою»

Після майбутніх місцевих виборів 31% депутатських місць у Полтавській міськраді можуть посісти «регіонали». Про це свідчать результати опитування, проведеного громадською організацією «Незалежний центр стратегічних досліджень».
Сьогодні під час прес-конференції у ІА «Новини України» кандидат педагогічних наук, доцент ПУЕТ, голова ради ГО «Незалежний центр стратегічних досліджень» Микола Лебедик розповів, що, за результатами вивчення громадської думки, вималювалася нова конфігурація майбутньої міської ради Полтави. Тож, якщо вибори відбулися б уже зараз, 31% депутатських місць у Полтавській міськраді отримала б Партія регіонів, 21% — Блок Юлії Тимошенко, 8% — Блок Сергія Тігіпка, 6% — «Фронт Змін». Якщо власні блоки створять місцеві політики, то Блок Олександра Мамая може розраховувати на 9,1% місць у міськраді, Блок Андрія Матковського — на 4,8%, Блок Анатолія Кукоби — на 3,6%.
На думку Миколи Лебедика, такий високий рейтинг Партії регіонів свідчить насамперед про конформізм респондентів, їхнє прагнення йти за сильним лідером.
— Це погано, — зазначив він. — І не тому, що «регіонали» погані, — я добре до них ставлюся, а тому, що в суспільстві є тенденція до збільшення значення однієї партії. Це може підірвати основи демократії.
Навів Микола Лебедик і своєрідний антирейтинг політичних сил, також складений за результатами опитування. Згідно з ним, найбільшу недовіру у респондентів викликає Блок Юлії Тимошенко: про це повідомили 49% опитаних полтавців. Друге місце у антирейтингу посіла Партія регіонів: їй не довіряють 33% респондентів. Далі йдуть «Наша Україна» з 15-відсотковим рівнем недовіри, КПУ — 14%, а замикає першу п’ятірку СПУ — 8,9%.
Утім, як пояснив дослідник, засмучуватися такими результатами політикам не варто. Адже вони означають, що «лідери» антирейтингу небайдужі людям. Головне, що на ці політичні сили звертають увагу, а зі знаком «плюс» чи «мінус» — не настільки важливо. Бо ж усім відомо, що від ненависті до любові — один крок. Кому треба замислитися над своїм становищем, то це партіям, які не «дотягнули» в антирейтингу й до 1%, тобто, їхній результат — у межах статистичної похибки. Це означає не стільки високу довіру людей, скільки те, що громадянам до них байдуже. У Полтаві останніми у цьому списку були «Єдиний центр» (0,6%) і УНП (0,36%).
Проведене вивчення громадської думки виявило й певні завдання для влади. Так, майже третина опитаних засвідчила, що стикалася у нашому місті з таким явищем, як корупція. Причому, цей показник не зменшується у порівнянні з результатами попередніх опитувань. Отже, із цим явищем треба щось робити. І люди чекають цього від будь-яких політичних сил. 
ГО «Незалежний центр стратегічних досліджень» проводило вивчення громадської думки з 16 по 18 квітня 2010 року у місті Полтаві. Було опитано 2400 осіб в усіх мікрорайонах і селищах міста. Похибка — у межах 1%.

Автор: Ганна КОЗЕЛЬСЬКА, www.poltava.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації