Вхід | Реєстрація

Не ставте хрест на виноградові

Не ставте хрест на виноградові

Минули вже півтора місяці після страшного, небувалого в історії, морозу, який накрив Україну в ніч із 27 на 28 квітня. Пошкоджені рослини в основному «ожили». Це стосується і столового винограду, культури, яка, постраждавши, має здатність до відновлення.

Ті пагони винограду, які, не дивлячись на мороз, постраждали в меншій мірі, добре розвиваються. А на деяких сортах вже почав з’являтися перший цвіт.

Що робити у винограднику зараз?

Проо це ми запитували в кобелячанина Андрія Тристана, який у себе вдома протягом багатьох років, вирощує кілька сотень кущів винограду.
Андрій Володимирович виділив кілька принципових агрозаходів, які необхідно провести.

По-перше, не потрібно звертати уваги на лозу, яка не ожила. Її до осені краще залишити в спокої. А вже потім зрізати. Також вже потрібно продовжувати підв’язування лоз та розпочати видалення вусиків і пасинків.

Друге. Перед цвітінням потрібно добре «погодувати» лозу. Досвідчений виноградар рекомендує колегам-початківцям особливо не мудрувати, а із поливом внести в ґрунт будь-яке добриво із рівним вмістом поживних речовин. Це може бути і дешева нітроамофоска із формулою 16–16–16 чи дорогі водорозчинні добрива. Головне, щоб у них у рівних пропорціях були азот, фосфор і калій.

Третє. Потрібно захистити рослину від шкідників та хвороб. Перевірені рекомендації — нижче.

Обприскування винограду перед цвітінням

Обприскування проводять у фазі 5–6 листків за тиждень до цвітіння. У цей час починає цвісти технічний виноград.

Готуємо бакову суміш у складі:

  • Ридоміл Голд МЦ — системний препарат від мілдью (25–50 г на 10 л води), або Танос (6 г на 10 л води). А можна використати препарат Шавіт (20 г на 10 л води).
  • Фалькон — системний препарат від оідіуму (5 – 6 мл на 10 л води), або Топаз (6 мл/10 л води). Стробі — системний препарат від оідіуму (2 г на 6–7 л води).
  • Світч від сірої гнилі (10 г на 10 л води).
  • Актеллік від шкідників (6 мл на 5 л води).
  • Плантатор початок вегетації (30, 10, 10) — позакореневе підживлення (25 г на 10 л води).
  • Оракул мультикомплекс — позакореневе підживлення (20 мл на 10 л води).

* Можна застосувати препарат Фітал (20 мл на 10 л води), який єфективний від мілдью, оїдіуму, сірої гнилі, чорної плямистості, антракнозу (рекомендується ранкове або вечірнє обприскування при температурі не більше 25 °C не пізніше, ніж за годину до випадання опадів).

**Замість Стробі — Скор (2 мл на 10 л води), Топаз, Топсин М.

***Замість Актелліка можна використати Актару (6 г на 10 л води), БІ-58 Новий або Фуфанон.

Урожай буде?

Розповівши про основні агрозаходи, Андрій Тристан резюмував:

— Як я й говорив колегам, котрі були спантеличені та впали духом після квітневого морозу, виноград відродився. І якщо на лозах, що дуже постраждали, з’явилося одразу по кілька пагонів, то ті, що слабші, можна видалити. Якщо лоза ще й до цього часу «мертва», то потрібно обрізати її до землі і почекати до кінця червня. Можливо, прокинуться бруньки в землі. І от якщо й цього не станеться, то доведеться замінювати кущ.

За словами виноградаря, урожай винограду в цьому сезоні буде меншим. Але буде. Якщо природа знову не ошелешить якоюсь аномалією.


Автор: Ігор Філоненко


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Квартири на DIM RIA у Полтаві
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації