Рієлтори стверджують, що вартість житла сягла «дна»
— Ринок завис в повітрі, - розповіли в агентстві "Полтавська нерухомість". - Половина клієнтів чекає, що ціни впадуть. Останні, що виростуть. І ті й інші не мають рацію, тому що ціни дійшли до рівня 2006 року і зупинилися. У агентстві говорять, багато полтавців продають квартири і купують будинки в приватному секторі. Людей приваблює, що там значно менша оплата за комунальні послуги та є присадибна ділянка. Ціни на земельні ділянки в Полтаві істотно знизилися порівняно з докризовими. Якщо в 2008 році ділянка в мікрорайоні Половки коштувала $100 тисяч, то зараз за нього просять $30 тисяч. Банки не поспішають відновлювати кредитування. Пропонують до 25% річних. Такі кредити брати остерігаються. Можуть звернутися до фінансової установи лише за незначною сумою, яка не вистачає. Квартири в новобудовах купують неохоче. Більше попит на вторинному ринку житла. - Нові будинки з тріщинами, багато в аварійному стані, - пояснюють в агентстві. - На Подолі була ситуація, що люди з новобудови змушені були переїздити на знімні квартири, щоб перезимувати, тому що там не було опалення.
У Кременчуці частіше квартири обмінюють. Можуть дати невелику доплату за велику площу. - Якби у мене були гроші, купувала б квартиру зараз, - говорить робітниця агентства "101 квартал" в Кременчуці. - Завтра банки відновлять кредитування і ціни знову поповзуть вгору. Багато кременчужан продають квартири в місті і переїздять в приміську зону. У агентстві кажуть, скупників квартир, які вкладали гроші в нерухомість, зараз немає.
У Лубнах ринок нерухомості малоактивний. За місяць тутешнє агентство може не продати жодної квартири. - Продається лише дешеве житло - однокімнатні, двокімнатні квартири, невеликі будинки, іноді без зручностей, - розповів Ігор Касян з агентства нерухомості "Наш будинок" в Лубнах. - В місті поширення набув чистий обмін, без доплат. У городян немає готівки. Трикімнатні квартири майже не питають. Попит на землю відсутній, тому що нема пропозиції. Земля в Лубнах - дефіцит.
У редакції миргородської рекламної газети "Моя газета" зазначили, що стало більше оголошень про обмін. Квартири міняють на будинки, а земельні ділянки - на іномарки, вантажні автомобілі. У квартирі за опалення потрібно платити 400 гривень, а в будинку 180 гривень набіжить за газ і воду - копійки. Тож люди переселяються туди, де вигідніше.
У Пирятіні на Гребінці ринок нерухомості тримається на киянах. - У нас екологічно чиста зона. Через район проходить траса "Київ-Харків". До столиці трохи більше ста кілометрів, - розповів власник агентства нерухомості "Перше Пирятинське" Євген Вовк. - Продаємо більше будинків. На сім проданих будинків може бути одна квартира. Кияни продають житло в столиці і перебираються в райцентр. Місцеві розповідають, що жителі Києва також скуповують удома на Пирятинщині. Ремонтують їх, проводять газ і воду і перепродують. Євген Вовк не вірить в те, що з відновленням кредитування ціни на житлі зростуть. - Дуже сильно з кредитами обпеклися, - говорить фахівець. - Час повинен пройти, щоб люди почали довіряти банкам. Найменший попит в райцентрі на 3- і 4-кімнатні квартири.
У Комсомольську більше всього купують однокімнатні та квартири-«малосімейки». Великий попит на дешеве житло. У місті також популярний обмін житла, а ось заявок на купівлю землі немає.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Фінанси
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном