Цип-цип, маленькі
Аби молода птиця, виведена в інкубаторі, росла здоровою і міцною, фахівці радять упродовж 3-х перших днів поїти її спеціальним антибіотиком – «Тромексіном». Наливати слід стільки, скільки птахи питимуть. Через 5-7 днів треба починати давати вітамін «Чик-тонік».
Ці поради стосуються догляду за гусенятами, каченятами та курчатами-бройлерами. З першого ж дня годувати цю живність бажано фабричним кормом «Стартовий» Ціна корму– 6,50-6,70 грн/кг. До його складу входить все, що потрібно молодняку – сирі протеїни, жири, клітковина, а також лізин, кальцій, фосфор, натрій, олія, дріжджі, кукурудза, шрот соняшниковий, кухонна сіль. Через місяць кількість цього корму треба зменшити, натомість додати перемелені кукурудзу та пшеницю.
Продавець молодої птиці, виведеної у Кременчуцькому інкубаторі, Алла Вавричук каже, що чим більше кукурудзи їдять бройлери, тим вони здоровіші. Впізнати таку птицю можна за характерним темно-жовтим кольором лап. Через чотири місяці такі кури можуть важити до 6,5 кг. Продавець переконує, що м’ясо бройлерів краще – воно тугіше і не розварюється. А дехто стверджує, що «бройлерний» холодець – найдобріший.
— Гусей 5-денного віку вже можна випасати, бо вони тягнуть все, що бачать – нитки з одягу, папір з ящика. Качок на вулицю варто виносити в ящику на 1-2 години. На сонечку вони отримують необхідний вітамін D і тоді у них міцнішають кістки. У приміщенні ж качки слабнуть, а коли перемерзають, їх починає «крутити», – розповідає жінка.
Щодо годування молодняка пшоном, то це зайве, – зазначає Алла Вавричук. Хоча подрібнена трава та зелена цибуля для птиці корисна. А раніше господарі ще й гречку варили, подрібнювали варене яйце, напували домашніх птахів марганцем або навіть згодовували їм горошинки чорного перцю. Хоча у птиці, яка нещодавно вилупилася, система травлення не містить жодних хвороботворних бактерій. Тому їй така профілактика не потрібна.
Хто ти: півник чи курочка?
Багато хто і досі використовує старий і перевірений не одним поколінням спосіб визначення статі курчат. На другу добу після появи курчат на світ птаха обережно беруть за лапи і перевертають донизу головою. Півники у такому положенні намагаються підняти голову, а курочки притискають голівку й ніжки до черева. Цей метод майже безпомилково дозволяє визначити стать молодняка. А кволу птицю-малечу видно і неозброєним оком – вона малорухлива, з опущеними крилами.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном