Весна прийшла
Пам’ятаєте легенду про те, як прекрасний, але зарозумілий та гордий Нарцис не любив нікого, окрім самого себе. Багатьох німф зробили нещасними його самозакоханість та врода.
Одна зі знехтуваних німф вирішила помститися: вона захотіла, щоб і Нарцис закохався, але не мав взаємності. Отже, якось навесні Нарцис підійшов до струмка, щоб напитися води. Нахилився і віддзеркалився у струмочку в усій красі, замилувався своєю вродою. Тут і знайшла його кара богині кохання – Афродіти. Дивився Нарцис на своє відображення, і сильне кохання захопило його. Не міг відірвати він очей від самого себе. Сили поступово залишали юнака, сльози падали у прозору воду струмка. Схилилася голова Нарциса на зелену прибережну траву, і назавжди заплющились його очі. Жалібно заплакали тоді в лісі молоді німфи. Прийшли поховати юнака, але не знайшли. На місці, де лежав Нарцис, виросла ароматна квітка, яку й назвали нарцисом.
Туристів вабить квітуча долина
У Закарпатті знаходиться Долина нарцисів – одне з природних багатств цього краю. На площі 257 га ростуть різні види цих квітів, 15 з яких занесено до Червоної книги. Тисячі туристів щороку приїздять сюди у травні, щоб побачити дивовижне цвітіння. Долина нарцисів – єдине місце в СНД, де можна зустріти дику популяцію нарциса вузьколистого.
Сонечко з горошком на спинці
Невеличкі жовті або червоні жуки з чорними цяточками на крилах – сонечка, одними з найперших прокинулися після зими.
Дітлашня ловить сонечок й співає нехитрих пісеньок про «божу корівку», яка має летіти на небо, щоб годувати там своїх діточок. А ще малеча лічить цяточки на сонечках. Зовсім, як їхні батьки у дитинстві, діти вірять у те, що жучку стільки років, скільки на ньому цяточок. Найчастіше нараховують 6-7 і не знають, що живуть сонечка лише кілька місяців.
Плямисті сонечка живляться попелицями, тож приносять неабияку користь, – зазначає Віра Солошенко, вчитель біології школи с. Бабичівка, що на Глобинщині. Науковцям відомо близько 1000 видів сонечок, поширених в усьому світі. Розмножується цей жучок дуже швидко. Завбачлива самиця відкладає яйця на вражену шкідниками рослину, тож дорослі личинки вже починають поїдати попелиць. Перетворення на лялечку відбувається на цій же рослині і приблизно через 8 днів на світ з’являється доросла комаха. До речі, упродовж літа встигають розвинутися два покоління сонечок.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Цікаве
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном