Вхід | Реєстрація

Геокешинг: знайди свій скарб!

Хочеться взяти карту і в якійсь історичній місцині знайти справжній скарб? Немає нічого простішого! Варто лише запастися тією самою картою, GPS-навігатором, гарним настроєм і вперед. Стоп! Куди вперед? Про це розкаже геокешинг...

Про День Народження гри
2 травня ця гра відзначає 10 років. Тоді, в далекому 2000-му, Дейв Алмер з Портленда (штат Орегон, США) в одній з мережевих конференцій запропонував друзям нову гру Stash (хованка, заначка), суть якої в тому, що одна людина створює тайник, публікує його координати в Інтернеті, а інші по цих координатах намагаються знайти цей тайник. Наступного дня Дейв відправився в ліс і недалеко від свого міста зробив першу схованку. Він не був упевнений, що саме потрібно класти туди, тому тайник вийшов досить великим: у ньому опинилися відеокасети, книжки, комп’ютерні програми, продукти, гроші.
Гра швидко стала популярною. Вже за тиждень було запущено Інтернет-ресурс гри, а 30 травня вона отримала свою теперішню назву — Geocaching.
Про наші правилаДо країн СНД геокешинг прийшов навесні 2002 року. Наш геокешинг трохи відрізняється від свого західного прототипу Адже, згідно з нашими правилами, тайник рекомендують створювати лише в місці, яке має природний, історичний, культурний, географічний інтерес. Тому кожна точка, відмічена координатами, має особливу привабливу силу не лише для власників GPS, але і для тих людей, що цікавляться історією рідного краю та країни.
Найпоширеніші тайники таких видів:
Традиційний: контейнер заховано у вказаному місці.
Віртуальний: немає контейнера, але на вказаному місці необхідно знайти відповідь на певне запитання. Наприклад: «Скільки разів зустрічається ім’я Петра І на табличці позаду Сампсоніївської церкви на Полі Полтавської битви?» — це запитання є віртуальною частиною тайника під назвою «Полтавська битва».
Покроковий: тайник заховано не відразу у вказаному місці, а у місці, яке вказано у одній або кількох підказках.Також слід враховувати період року, адже деякі тайники можуть бути недосяжними у зимовий період.

Як ми граємо
В Україні до гри долучились усі області. Найбільше закладок у Криму — 443. З них 298 — традиційних, 40 — покрокових, 92 — віртуальних та, навіть, 9 — екстрім-тайників і 4 тайники-зустрічі. Далі ідуть: Дніпропетровська область — 118, Запорізька область — 77, Київська область — 70.
На Полтавщині закладено 21 тайник. З них 9 традиційних, покрокових — 2, віртуальних — 10. Один з традиційних тайників ми і вирушили шукати на вихідних. На сайті гри дається опис місцевості, координати, фото — все необхідне для пошуку. Обране нами місце закладки в Зіньківському районі знайшли досить швидко. А емоції від гри такі — наче справді скарб шукаєш. Діяли відповідно до правил: проконтролювали, щоб сторонні не бачили, залишили запис у блокноті, речі обміняли і назад заховали. І вже готуємось до пошуків нового «скарбу». Адже гра насправді захопила і заінтригувала.
Скільки ще цікавих місць нам доведеться побачити та речей знайти! Адже десятки тисяч тайників заховані в 177 країнах світу. І навіть якщо ви не капітан піратського бригу, можете просто сьогодні відправитися на пошуки свого скарбу.

Автор: Ольга ІЛЬЇНА, www.poltava.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації