Суд не закрив кримінальну справу про масове отруєння школярів
На слухання, звісно, прибули й обвинувачувані. А саме: директор гімназії № 6 Олена Шаповал, якій висувається обвинувачення за статтею 325 частиною 1 Кримінального Кодексу України - порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням (карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом до шести місяців, або обмеженням волі до трьох років). На лаву обвинувачуваних потрапила і колишня завідуюча відділенням гігієни дітей та підлітків Ольга Ямпольська. Фахівцю міськСЕС інкримінують звинувачення за статтею 366 частиною 1 ККУ - службове підроблення. Стаття передбачає покарання від штрафу до обмеження волі до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Ознайомившись з матеріалами справи, адвокати обвинувачуваних висунули свої аргументи на їхній захист.
«Доводи моєї підзахисної взагалі не згадуються слідчим, а саме звинувачення будується на здогадках. Слідчий також не долучив факти, надані захистом. Отже, звинувачення не конкретизоване, порушено право моєї підзахисної на захист. І найголовніше - до того, як притягти мою підзахисну до кримінальної відповідальності вона понесла адміністративне покарання і сплатила штраф у розмірі 425 гривень. А одна й та сама особа не може двічі притягатися до відповідальності у справі, згідно з конституційним законодавством», - наголошує адвокат пані Шаповал Арнольд Лукашов.
У свою чергу захисник пані Ямпольської Тамара Горбенко звернувшись до суду, висловила клопотання щодо закриття кримінальної справи стосовно своєї підзахисної у зв'язку зі зміною обставин.
«На момент висування обвинувачення моя підзахисна вже була знята з посади завідуючої відділенням гігієни дітей та підлітків міськСЕС, з неї були зняті всі категорії (Ольга Петрівна мала вищу категорію) і вона втратила свої повноваження», - заявляє Тамара Горбенко.
Представник прокуратури Олег Могильчук, вислухавши доводи адвокатів, висловив думку, що клопотання є передчасними.
Таке рішення було проголошене і суддею. Отже, Іван Дядечко відмовив у задоволенні клопотання. Міру запобіжного захисту щодо обвинувачуваних - підписка про невиїзд - залишили в силі. Наступне судове слухання призначене на 11 травня.
Нагадаємо, 16 вересня до дитячої лікарні Кременчука з підозрою на отруєння було госпіталізовано 20 учнів гімназії №6. Дітям стало зле після того, як вони поїли в шкільній їдальні. Пізніше їм встановили діагноз - дизентерія. Вже наступної доби кількість хворих перевалила за півсотні осіб. До дітей приєдналися і дорослі. Спеціалісти вирішили, що інфекція, (дизентерія Зоне) яка викликається неякісними продуктами харчування, поширилася через недотримання норм гігієни.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном