Років 5 тому Марія Сергіївна з донькою Оксаною та сином Романом відпочивала в одному із санаторіїв Запорізької області. Діти – на пляж, а вона… - на майстер-клас із ліплення з тіста. Цей вид творчості пропагувала місіонерка, яка приїхали з Америки. Так М. Мерзін поєднала, як кажуть, приємне з корисним – і відпочила, і здобула навики оригінального виду мистецтва.
Повернувшись у рідну Кейбалівську школу, де працює, Марія Сергіївна вирішила поширювати своє нове захоплення. Вона організувала гурток «Умілі руки», де й навчала дітлахів ліпленню з тіста. Навіть хлопці (хоч, здавалося б, мати справу з тістом – це більше для дівчат) залюбки творять дива з тіста. Не залишилися байдужими до цієї справи й окремі вчителі – тож і вони приєдналися.
Звичайно, до ліплення діти звичні. Адже у дитинстві всі ліплять з пластиліну різні предмети, тварин тощо. Тісто ж – м’якше за пластилін, тому цей «будівельний» матеріал – більше до вподоби тендітним дитячим рукам.
Щодо техніки ліплення, то вона – не така вже і складна. Тісто замішують за особливим рецептом – із додаванням клею. Потім розкачують, вирізають пластиковим (так званим одноразовим) ножем задуманий виріб. Далі – сушать, печуть у духовці й уже потім розмальовують фарбами та покривають лаком. Вироби виходять – чудові, на перший погляд навіть не скажеш, що їх зроблено з тіста.
Роботи з тіста учасників гуртка «Умілі руки» неодноразово бували на різноманітних виставках – шкільних та районних – і не залишали нікого байдужим. От що значить – справжнє мистецтво!
Має М. Мерзін послідовників справи ліплення з тіста не тільки у Кейбалівці, а й за її межами – у Каплинцях, Березовій Рудці, Гребінці. І навіть внучка Закревських, яка проживає в Люксембурзі, зацікавилася цим видом мистецтва, побачивши вироби на виставці під час свята «Осіннє золото».
Ліплення з тіста – це ще не всі захоплення Марії Мерзін. Спочатку вона займалася виготовленням штучних квітів та лозоплетінням. Також уміє в’язати крючком і на спицях. А ще – вишивати, та так, як ніхто на Пирятинщині, за її словами, не вміє: «лічильною гладдю» та «занизуванням». Мережку вміє робити (у нашому районі це вміють лише деякі народні майстрині). Так вишивати її мати навчила ще у дитинстві (родом Марія Сергіївна з Рівненської області).
Ось така вона, Марія Мерзін – сільська вчителька-майстриня.