Сезон квасу розпочато!
Вранці 1 травня містом роз'їхалися трактори з причепленими «паровозиком» бочками, наповненими «живим» квасом. Смачний світанківський квас тепер можна щодня придбати в кожному куточку Полтави.
— Бажаючих випити кваску чимало. Біля бочки на площі Центрального ринку, де я торгую, навіть черги. Скучили полтавці за нашим квасом! — говорить продавець Лариса.
Секрет популярності квасу в тому, що це єдиний натуральний напій, що виготовляється без використання консервантів та хімічних добавок.
Як готувалися на підприємстві до сезону квасу, розповіла начальник квасного відділення Полтавського заводу продтоварів «Світанок» Світлана Котєнєва:
— Ми з нетерпінням чекали цього сезону, тому підготовку розпочали ще взимку. Проведено ремонт квасного цеху, відремонтовано існуюче та придбано нове обладнання для розливу. Бочки, в які розливають квас, були промиті, продезінфіковані та пофарбовані. Потім їх перевірила Державна санітарно-епідеміологічна станція і на кожну бочку видала санітарний паспорт. Саме ж приготування квасу — це дуже відповідальний процес. Адже хлібний квас — це натуральний напій, для виготовлення якого використовують лише натуральні складові: цукор, дріжджі й концентрат квасного сусла (з пророщених злакових культур і житнього хліба). Ніяких хімічних добавок, барвників, ароматизаторів.
— А як готується квас?
— Спочатку готуємо цукровий сироп за спеціальною технологією. Потім при певній температурі розводимо концентрат сусла цим сиропом і додаємо дріжджі. Далі розпочинається обов'язковий процес бродіння, який триває 14—16 годин, і в результаті цього утворюється натуральна вуглекислота (бульбашки). Готовий продукт проходить перевірку якості в атестованій лабораторії, де на кожну партію виписується сертифікат якості. І лише після цього хлібний квас розливають у бочки. Строк придатності квасу — дві доби. Але ми наповнюємо бочки так, щоб напій реалізовувався за один день. І запевняю — нічого, окрім «живого» квасу, в них немає! Кожного вечора бочки ретельно миються та дезінфікуються, а вранці наповнюються квасом та опломбовуються.
— А чи правда, що квас — надзвичайно корисний напій?
— Хлібний квас — це продукт незакінченого молочнокислого й спиртового бродіння квасного сусла. Він має багато переваг перед газованими напоями. Квас містить молочну кислоту, цінну натуральну вуглекислоту (її корисна дія на організм прирівнюється до кефіру), вітаміни: В1, В2, Д, РР. І це ще неповний список корисних речовин, що є у ньому. «Живий» квас від «Світанку» не лише смачний та освіжаючий, він корисний і лікувальний, бо готується за адаптованою до сучасних умов унікальною рецептурою, що передається на підприємстві десятиліттями.
Тож обирати споживачу: підвищувати свій імунітет штучно вітамінізованими напоями в яскравих упаковках чи насолоджуватися натуральним ароматним квасом, виготовленим із запашного українського жита на заводі «Світанок».
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном