Вхід | Реєстрація

Гадяччина у вишиванці: традиції, єдність і допомога захисникам

Гадяччина у вишиванці: традиції, єдність і допомога захисникам

На території ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище» відбувся ІІ відкритий регіональний фестиваль‑конкурс майстрів народного мистецтва «Гадяцька вишивка». Подія об’єднала майстрів, творчі колективи, освітян, молодь та жителів громади навколо збереження культурної спадщини й підтримки українських захисників.

Як повідомили у Гадяцькій міській раді, фестиваль став справжнім святом автентики: гості мали змогу побачити унікальні зразки гадяцької сорочки, внесеної до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України, насолодитися виступами колективів та відчути атмосферу українських традицій. На сцені звучали народні й патріотичні пісні, хореографічні композиції та дефіле традиційного одягу. Особливо зворушливою стала історія «Сорочки Перемоги», яка нагадала, що українська вишивка є символом віри, сили духу та незламності.

Водночас фестиваль мав благодійну мету. Напередодні, у Біленченківському сільському будинку культури, відбувся ярмарок‑концерт «Одягни вишиванку, Україно моя». До заходу долучилися педагоги Біленченківської філії Гадяцького опорного ліцею імені Лесі Українки, вихованці ДНЗ «Світанок», ансамбль «Джерело душі», учасники художньої самодіяльності та жителі громади.

Завдяки спільним зусиллям вдалося зібрати 34 874 гривні, з яких 20 540 гривень — внесок Біленченківки. Усі кошти будуть передані на лікування військового Олександра Клименка, випускника Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені В.П. Котляревського.



Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Гадяч | Культура та освіта
Додати коментар
Ваше ім'я Ваш e-mail (в коментарях не виводиться)
Текст   символів залишилося

Впишіть сюди щось, якщо ви робот:

Читайте також
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації