Провели і мітинг та святковий концерт.
Зокрема, голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко подякував усім ветеранам війни, бійцям Червоної армії, партизанського полку та людям, які в тилу кували Перемогу; побажав їм довгих літ життя. «Думаю, що на цьому місці зібралися ті, хто розуміє якою не легкою була перемога у роки війни. Святкування 65-ї річниці в усіх колишніх радянських республіках синхронно - символічно.
Думаю, що дружба наших слов'янських народів колишнього Радянського союзу не померкне ніколи. Ми не перервемо зв'язків, які були у наших дідів і прадідів», - сказав Олександр Удовіченко.
Хвилиною мовчання вшанували тих, хто не дожив до 65-ї весни Перемоги.
Тут полягло близько 800 воїнів на чолі з командувачем військами Південно-Західного фронту героєм Радянського союзу генерал-полковником Михайлом Кирпоносом.
Біля монументу воїну, біля пронизаного кулями і осколками бронеавтомобіля, який брав участь в останньому бою, біля священного вічного вогню ветерани, а з ними сучасне і майбутнє нашої держави, схилили голови у скорботі за полеглими земляками.
На гранітному саркофазі викарбувано: «На цьому місці 20 вересня 1941 року в нерівному бою з фашистськими загарбниками загинув командуючий військами Південно-Західного фронту, Герой Радянського Союзу генерал-полковник М. П. Кирпонос». Тут фашистські танкові групи Гудеріана і Клейста замкнули кільце оточення військ Південно-Західного фронту, що обороняли Київ.
Щоб переглянути фотогалерею, натисніть посилання у блоці «Мультимедіа».
Р.S. Для проведення урочистостей в урочищі Шумейкове з обласного бюджету було виділено 200 тис. грн. Ці кошти пішли на облаштування території меморіального комплексу, оновлення скульптурної композиції, присвяченої визволителям, поліпшення системи освітлення.
Столи для ветеранів з солдатською кашею та фронтовими 100 грам накрили на 300 осіб.