Почесний ветеран України
Напередодні свята цю почесну нагороду було вручено Сахарову Костянтину Григоровичу. Крім того, прізвище цього ветерана занесене до «Почесної книги» організації ветеранів України.
Сахаров К.Г. - член ради, заступник голови ради Миргородської міської організації ветеранів, голова комісії по дослідженню місцевих матеріалів з історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, уніс значний вклад у розвиток і зміцнення ветеранського руху міста, постійно бере активну участь у діяльності міської ветеранської організації.
Народився 4 липня 1923 року с.Верхній Манон Воронезької області.
Після закінчення робітничого факультету Воронезького сільськогосподарського інституту Сахаров Костянтин Григорович мобілізований до лав Червоної Армії у червні 1941 року.
Брав участь у бойових діях у складі 4 авіаційного полку авіації далекої дії на Західному фронті, де одержав поранення.
У серпні 1941 року, після великих утрат у боях із фашистами, полк передислокувався в Тульську область, звідки вів бойові дії. На далеких підступах бомбили Плоєшті у Румунії, Варшаву.
У квітні 1942р. закінчив 9-у авіаційну школу пілотів і був направлений на навчання в 3-є Чкалівське училище льотчиків-штурмовиків. На початку квітня 1943р. служив у передовому загоні оборони плацдарму «Гостра могила» під Ворошиловградом.
Із березня 1945 року він воював у складі 119 гвардійського авіаційного полку на І Прибалтійському фронті у районі Шауляй (Латвія), на Куршській косі (Східна Прусія).
Після закінчення війни його полк перебазувався зі Східної Прусії в Литву. Таким чином Сахаров К.Г. продовжував службу у Кейданах і Паневежисі.
У 1948 році за станом здоров’я полковник авіації Сахаров був звільнений із лав Радянської Армії.
Із квітня 1948 р. працював в органах Міністерства сільського господарства у Луганській області.
Потім перебував на партійній роботі в Ленінградській області.
У 1949 р. вступив на навчання, а в 1954р. закінчив Ужгородський державний університет за спеціальністю історія, в 1956р. - Політичну академію ім. В.Леніна.
У 1954-1957 роках працював директором середньої школи у Волинській області.
Із 1962 року - викладач історії та політекономії Миргородського державного керамічного технікуму.
1962-1967 роки працює директором середньої школи №1 міста Миргорода.
У 1967-1969 рр. - завуч Миргородської середньої школи № 6.
У 1969-1988 рр. - директор Миргородської середньої школи №2.
У 1988 році вийшов на пенсію за віком.
За особисту мужність і відвагу, виявлені у період Великої Вітчизняної війни, держава відзначила Сахарова К.Г., нагородивши багатьма державними нагородами: орденами Вітчизняної війни ІІ ст., Богдана Хмельницького ІІст., медалями «За бойові заслуги», «За перемогу над Німеччиною», «Захисник Вітчизни», «Ветеран праці», багатьма ювілейними медалями.
Виконує значний обсяг роботи з виховання молоді Миргорода, постійно спілкуючись та виступаючи перед молодим поколінням зі своїми спогадами про героїчний подвиг ветеранів у часи Великої Вітчизняної війни, його статті постійно друкуються у місцевих ЗМІ, він часто виступає по місцевому телебаченню. Маючи багаторічний педагогічний досвід, бере активну участь у роботі краєзнавчого музею міста Миргорода, допомагаючи у підготовці експозицій та матеріалів про Велику Вітчизняну війну.
Все своє життя присвятив роботі з людьми, для людей і для блага держави. На всіх посадах неодмінно виявляв найкращі людські якості: відповідальність, доброзичливість, людяність, не зупинявся на досягнутому, розпочату справу доводив до її логічного завершення, за свою активну громадську роботу багато разів нагороджений почесними грамотами Миргородської міської ради, Полтавської обласної адміністрації та Полтавської обласної ради ветеранів України.
Сахаров К.Г. користується заслуженим авторитетом серед ветеранів, молоді та населення міста Миргорода.
Матеріали надав В.Ю.Вертелецький
голова Миргородської міської ради ветеранів України
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Миргород | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном