За нормами, на кожні 10 тис. міського населення має бути майданчик зі штучним покриттям та майданчик для занять загальною фізичною підготовкою. Тобто у Кременчуці має бути понад 20 майданчиків кожного виду. Натомість маємо 3 зі штучним покриттям, 4 – з тренажерами, і жодних перспектив, що ситуація найближчим часом зміниться на краще. До речі, нещодавно кременчужан позбавили вільного доступу до майданчика на території ДЮСШ, хоча споруджений він був за кошти держави та міського бюджету. Орендарі встановили плату за користування муніципальним майданчиком. Голова спорткомітету Кременчука Олександр Мазур зазначає, що виконком направив звернення в Автозаводську райраду, якій підпорядкована ділянка спортшколи. Як вирішиться конфлікт – дізнаємося пізніше.
Всі умови
Гарні умови для занять спортом є лише у тих кременчужан, які проживають неподалік спортмайданчиків. У місті 4 тренажерні майданчики – на Першому Занасипу, у Парку Миру, на подвір’ях шкіл №№ 7 та 19. Поля зі штучним покриттям є у ДЮСШ № 1, у ЗНЗ №5 та 6.
Майданчик олімпійського резерву
Ентузіасти в одному з дворів Молодіжного почали вирішувати проблему самотужки. На подвір’ї виросла металева конструкція з саморобним спортивним знаряддям.
— Ми постійно сюди ходимо «потягати залізо». Іншого місця поблизу немає, – розповідають 17-річні юнаки і не приховують, що між ними та деякими мешканцями нерідко виникають конфлікти, коли молодь збирається у «тренажерці» ввечері. – Ми чули, що жителі будинку просять знести майданчик, мовляв, від молоді забагато шуму. А де нам збиратися? Завжди всі гуляють у своєму районі…
Звинувачення місцевих жителів зрозумілі і небезпідставні – в урні на тренажерному майданчику повно порожніх пляшок з-під пива. Як відомо, паління та розпиття алкоголю у громадських місцях віднедавна заборонено.