Не старіє душею ветеран...
Ми – люди, народжені в мирний час, не здатні повною мірою оцінити того подвигу, який вчинили для нас прості радянські солдати, які часто, не шкодуючи власного життя, кидалися з гранатою під танк, йшли з десятком патронів у обоймі назустріч власній смерті. Свідків тих подій, їх безпосередніх учасників залишилося дуже мало серед нас. Більшість з тих, кому вдалося вижити у кривавій бойні Великої Вітчизняної, вже пішла „за межу”, залишивши по собі у спадок вічну і добру пам’ять про свій невмирущий подвиг.
У Теплівці ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни залишилося декілька. Один з них – 95-річний Микола Петрович Галян – найстаріший мешканець села.
...Гірку чашу радянського солдата він „пив” 9 років – на строкову службу юнака призвали 1937 року, а в рідне село повернувся він аж через рік після закінчення війни. Перші залпи війни зустрів на радянсько-польському кордоні, далі фронтові шляхи червоноармійця Миколи Галяна пролягли в московському напрямку, потім був наступ до Курсько-Орловської дуги. „Ті бої, - згадує ветеран, - були особливо тяжкими, фашистська армія була дуже сильною у той період війни”.
Так з боями дійшли аж до Німеччини. Радянські війська зупинилися в місті Потсдам, де відбулася знаменита Потсдамська конференція. Червоноармієць М. Галян брав участь у її охороні. Перемогу зустрів тут же. Шлях додому був довгим, тривалістю в один рік – саме настільки затримали війська, в яких він служив.
Після повернення у рідну Теплівку була тяжка робота у колгоспі, спочатку – різноробочим, а з 1949 року і аж до виходу на пенсію у 1975 році Микола Галян був завідуючим Теплівською молочно-товарною фермою. Поруч із фронтовими відзнаками має і трудову нагороду за свою нелегку і сумлінну працю – орден Леніна.
Разом із дружиною Марією Василівною виростили і виховали трьох дітей, мають шестеро онуків та дев’ятеро правнуків, які нині є надійною опорою і підтримкою стареньким...
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Пирятин | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном