прийшли тисячі людей, щоб вклонитися немеркнучому подвигу радянського солдата, віддати данину пам’яті всім невинним жертвам страшної та жорстокої війни. Урочисту церемонію покладання вінків та квітів розпочали ветерани-гості , які у 1943 році форсували Дніпро. Це воїни 252-ї Харківсько-Братиславської та 89-ї Гвардійської Бєлгородсько-Харківської дивізій. Далі урочисту ходу продовжили ветерани нашого міста, які своєю кров’ю захищали рідну землю, кували перемогу в тилу та в повоєнні роки своїми мозолями піднімали зруйноване господарство. Нескінченною стрічкою тягнулися колони представників міської влади, підприємств, організацій, установ, навчальних закладів міста, представники осередків політичних партій та громадських організацій.
Майже кожен із мешканців та гостей міста був залучений до Всеукраїнської акції «Георгіївська стрічка». У багатьох на грудях майоріла чорно-золотиста стрічка – символ об’єднання поколінь заради пам’яті про визволителів.
Нагадаємо, що «георгіївська стрічка» - це частина орденської стрічки однієї з найбільш шанованих військових alt нагород – ордену Св.Георгія, історія якого сягає ХVІІІ ст. В 1807 році була заснована окрема нагорода для солдатів, яка в 1913 році, напередодні Першої світової війни, отримала остаточну назву «Георгіївський хрест». Георгіївськими хрестами нагороджувались солдати та інші нижні чини виключно за особисту відвагу на полі бою та дотримання військової присяги. Георгіївські стрічки стали відзнакою колективної доблесті військових частин.
По закінченні покладання квітів на площі перед Палацом культури відбувся мітинг-реквієм «Пам’ять – жива». На мітингу , який відкрив міський голова С.А.Супрун, були присутні в складі президії міністр ЖКГ України О.П.Попов, заступник голови облдержадміністрації В.Ф.Животенко, генеральний директор ВАТ «Полтавський ГЗК» В.В.Лотоус, депутати обласної ради, ветерани Великої Вітчизняної війни, голови громадських організацій.
altМіський голова С.А.Супрун привітав усіх присутніх зі святом Великої Перемоги, побажав миру та злагоди, а воїнам-ветеранам від усього серця подякував за їх звитяжний подвиг. Учасник форсування Дніпра ІгорГребцов завершив свій виступ власними поетичними рядками та закликав усіх до єднання. Кожен з виступаючих наголошував на неоціненній справі, яку зробили для майбутніх поколінь воїни-визволителі. Молоде ж покоління не повинно забувати, якою ціною дісталася ця перемога, мирне чисте небо, щасливе життя.
Після мітингу ветерани війни були запрошені на святковий обід, де мали змогу поспілкуватися в дружньому колі, поспівати, випити п’ятдесят грамів «фронтової» та отримати невеликі святкові подарунки.
Увечері на Театральній площі відбувся святковий концерт, підготовлений творчими колективами ПКіТ . Увінчався цей чудовий та хвилюючий день яскравим та величним феєрверком