— Полтава потрапила в ситуацію, коли у міста немає можливості додатково профінансувати позашкільну освіту, — сказав Олександр Удовіченко. — Проте й ми не можемо просто фінансувати її з обласного бюджету. Це зона відповідальності міста. Але ті позашкільні заклади, що сьогодні є, закривати не можна, бо їх відвідують діти, це їхня зайнятість у позаурочний час. Тому ми знайшли такий, на мій погляд, компромісний варіант, коли ми проглянемо ті спеціальні програми, які є в області, зокрема, дорожнього будівництва, і на наступній сесії подумаємо, як профінансувати, підтримати обласний центр. Я думаю, що Полтава повинна приймати бюджет, в основному залишаючи фінансування тих установ, про які сьогодні йде мова. А ми будемо допомагати в інших напрямках, на які вони зможуть менше спрямувати грошей, а ми будемо їх підтримувати з обласних коштів.
Губернатор також відповів на запитання щодо можливого об’єднання міського центру позашкільної освіти з обласним закладом такого ж профілю.
— Така пропозиція внесена, але це питання не одного дня, — зауважив Олександр Васильович. — Ми дали доручення по галузі освіти подивитися на той центр, який є сьогодні в Полтаві, і на обласний центр і внести пропозиції в спокійному режимі. Тому що не все так просто. Там є люди, є оплата праці, матеріальна база, і просто взяти сьогодні і зруйнувати цю систему, зваливши її на обласний бюджет, не можна. Адже завтра до нас прийдуть з такою ж пропозицією ще десятки інших регіонів, які також мають ті самі проблеми. Тому це не може бути практикою, але, можливо, стане винятком із практики.
Що ж до пропозиції передати до обласної власності міський центр реабілітації дітей-інвалідів, то, за словами голови облдержадміністрації, тут все поки що залишається так, як було.
— Такий самий центр є в Кременчуці, — нагадав він. — Якщо цим шляхом іти, то ми сьогодні не бачимо, за рахунок чого їх з обласного бюджету фінансувати. Тому поки що це питання залишається в тому варіанті, в якому воно є.