Недержавне пенсійне страхування на Полтавщині «буксує»
Не зважаючи на цьогорічні додаткові надходження до Полтавського обласного Пенсійного фонду України, бюджет фонду залишаєтьсядефіцитним. Про це повідомив заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Носенко. Однієї із головних причин такого стану — невластиві для фонду соціальні виплати.
— Перш за все, ми повинні забезпечувати тільки ті виплати, під які ми збираємо пенсійний податок. Але держава додала нам й інші виплати. Так, вона дотує наш бюджет під ці інші виплати, але через це бюджет фонду дефіцитний. Зокрема, було б краще, якби нас звільнили від виплат військовослужбовцям та іншим категоріям. Пенсійний фонд повинен виплачувати тільки пенсію і тільки тим, хто сплачує нам податок, — сказав Володимир Носенко.
Цю думку продовжив начальник ГУ Пенсійного фонду України в області Валерій Руденко, але під іншим кутом.
Валерій Руденко:
— Значну б частину навантаження із нас зняли недержавні пенсійні страхові фонди. Є й відповідний Закон «Про недержавне пенсійне страхування». Але наразі таких фондів вкрай мало. Вони існують у вигляді професійних кас і тільки в окремих галузях. Основна ж причина — низька рентабельність, адже спочатку потрібно накопичувати кошти, а віддавати їх потрібно через десятиліття. А що із ними робити до цього часу? Особливо на тлі економічної нестабільності? Це дуже складно. Хоча створювати такі фонди необхідно, — підсумував Валерій Руденко.
Однак, на думку, пана Руденка, держава, стимулюючи зростання таких фондів, не повинна ухилятися від відповідальності за їхню добросовісність.
— У нас уже були фонди «Спас», «Оберіг» та інші. Гроші вони взяли, але потім не стало ані грошей, ані фондів. Тому держава повинна виступати контролером такого процесу, а не самоусуватися від відповідальності.
Також пенсійні чиновники навели цікаву цифру. Міжнародна організація праці ввела коефіцієнт заміщення, який показує на скільки замістила пенсія розмір колишньої зарплати. Нормою коефіцієнту є 45% заміщення. На Полтавщині цей показник складає 65%. Тобто пенсіонер отримує більше половини від своєї колишньої зарплати. Однак цей здавалось б позитив необхідно подавати з необхідним уточненням — все б і добре, проте зарплати наші у порівняні із західними вкрай малі. Особливо у сільській місцевості.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Фінанси
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном