Теоретично проблема вирішується просто. А практично?..
Тож побутові відходи - і скло, і папір, і пластикова тара – разом потрапляють на звалище. І хоча все це вважається мало небезпечним непотребом, на звалищі воно гниє просто неба, забруднюючи підземні води та ґрунти. А могло б бути використано повторно як вторинна сировина для виготовлення цілком корисних і потрібних речей, як це уже зробили у Миргороді. Там на міський полігон для твердих побутових відходів потрапляє сміття на 20% менше, а комунальні служби за перші 2 роки додатково заробили на вторсировині майже 180 тисяч гривень.
У Полтаві ж вирішити цю проблему теоретично досить легко, говорять екологи. Потрібно лише запровадити роздільне збирання сміття, щоб одразу відправляти його на переробку, а не накопичувати на звалищах. От тільки на практиці все це наштовхується на безліч проблем. По-перше, обмежена кількість підприємств вторинних ресурсів у Полтаві. Вони не здатні прийняти і половини того, що мешканці обласного центру викидають на смітник.
Ще один чинник – людський фактор. Із опитаних перехожих за потреби готові роздільно збирати сміття лише люди старшого віку.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Пирятин | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном