Вечір розпочався о 21.00 з романтичних романсів про кохання. Потім особливий настрій гостей підтримав ансамбль скрипальок. А на завершення, ближче до опівночі, гості таки зустрілися із музейним привидом.
Співробітники краєзнавчого музею розповіли, що мають власного привида, адже будівля музею — старовинна, тож і являється у цих стінах тінь доньки поміщиків Володарських. Дівчина рано пішла з життя, більше того — через нещасливе кохання. Юна Ілалія (так звали Володарську) була закохана в офіцера, а мати дівчини влаштовувала шлюб доньки із підстаркуватим мільйонером. У наш час важко зрозуміти пріоритети тодішніх дівчат, але легенда стверджує, що Ілалія не погодилася стати дружиною мільйонера.
Після смерті дівчини її душа бродила кімнатами родового маєтку. І коли будинок після революції націоналізували, тінь Ілалії залишилася у своєму домі. Кажуть, що в роки Великої Вітчизняної війни привид урятував від смерті жителів. Та й у наші часи є свідки того, що Ілалія й досі живе в музеї, у своїй кімнаті на 3-му поверсі. І, якщо вона являється комусь, то невдовзі стається добра подія. Причому найчастіше допомагає Ілалія саме в коханні. Про свідчення кременчужан розповідає директорка музею Алла Гайшинська:
— Кілька років тому відвідувачка музею побачила привид. Це була жінка 38 років, особисте життя її не склалося. Після відвідин музею жінка поїхала в село до батьків на вихідні. І там сталося знайомство, яке змінило усе її життя. До когось із односельців приїхав родич із США, який випадково побачив нашу героїню і невдовзі запропонував їй одружитися та переїхати до Америки.
Алла Гайшинська каже, що історія з привидом Ілалії — не єдина цікава легенда про Кременчук та його жителів. Наразі співробітники музею вже зібрали чимало легенд свого краю та готові надрукувати збірку.
Про ніч в музеї Алла Гайшинська сказала, що подібні тематичні вечори можуть стати традицією, якщо у кременчужан будуть залишаться гарні враження про цей захід. За словами директорки, співробітники налаштовані й надалі зацікавлювати кременчужан до відвідин музею, навіть якщо це буде вночі.
Взагалі, за традицією Міжнародного дня музеїв, акція «Ніч в музеї» проходить в інший спосіб — уночі відкривають двері усі музеї міста, і відвідувачі безплатно проходять екскурсію. На жаль, у Кременчуці лише два музеї — краєзнавчий та музей Макаренка, тому традиційна акція пройшла в іншому форматі — в одному лише музеї.
До речі, подібні акції мають на меті також привернути увагу влади до проблем музеїв. Під час кременчуцької «Ночі в музеї» також пригадали, що музей уже два роки знаходиться в стадії капітального ремонту, узимку температура в залах падає до 10°С, що спричинює руйнування експонатів. Кременчуцька влада цього року виділила на ремонт музею кошти — 500 тисяч гривень при тому, що загальний кошторис ремонту — 5 мільйонів гривень. Мерія не знайшла більше коштів, зате погодилася фінансувати інший проект — будівництво нового музею і виділила на це 1 мільйон гривень. Деякі представники кременчуцької інтелігенції не погоджується із таким розподілом коштів і вважають, що виділення грошей на новий музей — політичний реверанс мера Миколи Глухова у бік голови Автозаводської ради Володимира Коваленка. Новий музей планують розмістити у парку Миру, яким опікується В. Коваленко. Натомість у краєзнавчого музею немає покровителів від влади, тож і триває капітальний ремонт у його приміщенні роками.