– Хто перший приходить – морозиво їсть, – говорив перший секретар кобеляцького комітету СПУ, заступник голови райради Микола Жук, пригощаючи та запрошуючи делегатів з району зайняти місця в залі.
Розпочалася конференція з сумного. Другий секретар райкому Анатолій Кучеренко повідомив про болісну втрату. Два члени соціалістичної партії, депутати районної ради Оaлексій Володимирович Тараненко та Дмитро Павлович Білий пішли з життя. Присутні виявили повагу померлим хвилиною мовчання.
Потім було вручено партійні квитки новим членам СПУ та нагороджено грамотами осіб, які займають активну життєву позицію в районі. Однак з тим, що не все добре у роботі партії, згодився у своєму виступі Микола Жук і зауважив, що агітаційні матеріали соцпартії, які надходять до району – за тематикою не зовсім підходять кобелячанам. Зокрема надіслано сотні плакатів, темою яких є боротьба з рейдерськими атаками або як захистити студентів та їх гуртожитки (зрозуміло, що для Кобеляк такі проблеми не актуальні). Проте наприкінці промови Микола Григорович впевнено сказав, що, незважаючи на важкі часи, партія є і буде.
Далі до слова запросили представника обласного осередку Юрія Цомартова, який буквально приголомшив присутніх своїми заявами, що стосувались причин, через які в районі не збудували птахокомплекс.
– ...Есть у вас местные олигархи, производители. Им это не выгодно… Плюс, я уверен, что «Наша Ряба» лавировала интересы и купила часть депутатов. (авт.- Хотілося б знати, звідки у Юрія Муратовича така інформація і як до неї віднесуться представники компанії «Наша Ряба»). Понимаете, насколько цинично это было сделано. Удовиченко, голова областной рады, он звонил голове «Партии регионов» в Кобеляках. И говорил: надо поддержать это. Просил Асадчев со своей стороны «Нашу Украину». И вдруг, чтоб никто не узнал: «Давайте мы будем голосовать тайным голосованием. И теперь виновных нет. Люди остались без работы, район без бюджета, пенсионеры без пенсионного фонда и крайних нет. Сейчас эта российская компания обратилась в другой район и, знаете, их там принимают, единственное, что на руках не носят. Я не буду говорить, какой это район... (авт. – Чому така секретність?)
Депутат райради, соціаліст Володимир Рева навів Цомартову перелік можливих екологічних наслідків для району від функціонування птахокомплексу та висловив думку, що користь від будівництва в економічному плані для району значно перебільшена.
– Уважаемый, это все, что вы говорите, надо было говорить не здесь, а в России на заводе: «Ребята, покажите документы, выкладки…»
– А їм говорили. Вони сказали, що до таких питань не готові, – продовжував Рева.
– Я понял. Ну знаете что, почему-то Жуков, ваш голова райрады сказал: «Вы знаете, тема не закрыта».
– А він тут, – напівголосно почали лунати репліки з залу. – Володимир Жуков тут, хай виступить!
Голова Кобеляцької райради Володимир Жуков розповідав про проблеми, які нині існують на селі і стверджував, що побудова птахокомплексу могла б усе змінити.
Делегати соціалістичної партії з Біликів провели аналогію між ситуацією з білицьким МКК та можливим будівництвом курників.
– Скажіть, будь ласка, наскільки сильні наші важелі впливу, щоб запобігти розпаду молококонсервного комбінату в Біликах? Наскільки ми маємо змогу впливати на «приватні руки»?
– Какие механизмы? А никаких! Заводы эти перепроданы по сто раз и кто хозяин мы не можем установить, – відповідав Юрій Цомартов.
– Це приватна власність, згідно законодавства ми не маємо права втручатися, – доповнив Володимир Жуков.
На питання «Давайте уявимо, що курник побудований. Які важелі впливу ми на нього матимем?» відповіді присутні не почули.