Вхід | Реєстрація

Кредитні спілки: 120% прибутку — це сир у мишоловці

Американські українці у Полтаві розповіли про свою громаду в Ірондеквойті, допомогу дітям і відмінність кредитних спілок у США і Україні.
Обласний центр Полтавщини відвідала делегація комітету міст-побратимів Ірондеквойт — Полтава. Її учасники зустрілися з представниками міської влади та полтавцями, які перебували з візитом у місті Ірондеквойті у квітні цього року. Окрім того, відвідали ряд закладів і культурних осередків міста.
Відносини між Полтавою та Ірондеквойтом започаткувалися давно, ще в кінці 80-х років, з ініціативи українки Тамари Денисенко. Як розповіла доцент кафедри міжнародної економіки Полтавського університету економіки та торгівлі Ольга Климко, яка супроводжувала гостей, поруч із Ірондеквойтом розташоване місто Рочестер, у якому свого часу були засновані відомі фірми «Кодак» і «Ксерокс». Українська громада цих двох американських міст вважається найбільш талановитою, організованою, веселою, співучою. Ірондеквойт — єдине місто в Америці, де мерія виділила частину землі для створення Українського парку. Там мешкає чимало людей, які приїхали в Америку сто й більше років тому, тобто мешкає кілька поколінь українців-емігрантів. Позитивним є те, що всі члени цієї громади дуже дружать між собою. Вони досить згуртовані й певним чином упливають навіть на життя американського населення. Нещодавно мером міста була обрана жінка, яка й уповноважила пані Тамару підтримувати дружні відносини між Полтавою й Ірондеквойтом.
Тамара Денисенко впродовж багатьох років керує Українською Федеральною кредитною спілкою, є членом управи Світового конгресу українців, координатором проекту «Відкрий світ» бібліотеки конгресу США, членом правління Комітету міст-побратимів, членом правління Міжнародної асоціації міст-побратимів Рочестера (штат Нью-Йорк), членом Жіночої ліги Ірондеквойту й Рочестера.
— Відносини між нашими містами складалися через громадські, волонтерські організації, кредитні спілки. У важкі 90-і роки в дитячу лікарню, де лежали онкохворі діти, пані Тамара привозила продукти харчування, одяг, ліки та інше, — розповіла Ольга Климко. — Вихованці інтернату імені Крупської від американського Ротарі-клубу одержували дуже хороші стипендії, по 100 доларів на місяць. У 1999 році наше місто отримало обладнання, яке дозволяє виходжувати новонароджених дітей вагою від 500 грамів. Завдяки Тамарі Денисенко для Полтавської дитячої міської лікарні було передано обладнання на 30 тисяч доларів. Ця сума збиралася по долару нашими американськими й українськими друзями з міста Ірондеквойт. Програма «Відкритий світ» — дуже важлива, вона координується урядом США.
За словами пані Тамари, нині розпочинається друге двадцятиліття відносин між містами Ірондеквойт і Полтава.
— За попередні 20 років виросло нове покоління. Отже, нам треба мінятися. І ми робитимемо все, щоб закріпити нашу співпрацю на майбутнє. А головна мета — це з’їзд кредитних спілок у Києві, який розпочинається 26 травня, — сказала Тамара Денисенко.
Серед іншого йшлося про роботу кредитних спілок Америки й України. Відповідаючи на запитання присутніх, Тамара Денисенко зазначила, що головною відмінністю в роботі кредитних спілок Америки й України є їх суворий контроль державою. Вона розповіла, що в Америці чітко діють закони й усі їх мусять дотримуватися.
— Ідея діяльності спілок така сама, як і в Україні: власником кредитної спілки є її член. Мінімальний внесок у нас 50 доларів, — сказала пані Тамара. — Після цього людина має право на членство й на послуги спілки. Ми платимо 0,25%. Якщо ви принесете мені кошти, я видам комусь кредит уже під 2%. Це залежить від стану інфляції. В Україні треба відштовхуватися від 10-відсоткової інфляції. До того ж є ринкові відсоткові ставки, і є шахрайські. Якщо хтось пропонує вам сьогодні 120% прибутку, то треба згадати про сир у мишоловці. На жаль, мислити треба всьому суспільству. Не можна говорити, що всі кредитні спілки в Україні погані. Але нечесні є. Наприклад, коли спілка «Лубно» обіцяла високий відсоток, то треба ж було думати, звідки він береться.
Завдяки матеріальній підтримці Української Федеральної кредитної спілки, очолюваної Тамарою Денисенко, в Україні, зокрема в Полтаві й області, нещодавно започатковано велику пошукову роботу зі збирання свідчень про голодомор 1932-33 років.
— Отже, завдяки тому, що наші міста є побратимами, українська громада Ірондеквойту ніколи не забуває про свою історичну батьківщину, — підсумувала пані Тамара. — Серед української громади Америки діє гасло: «Україна понад усе».

Автор: Любов ПРИЙМАК, www.poltava.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації