Полтавська область обрала дві пріоритетні галузі для залучення інвестицій — АПК та ЖКГ
з пресою враженнями від поїздки.
— Сьогодні особливо гостро стоїть питання підняття ролі регіональної влади, регіональних еліт, створення усіх умов, аби на території держави та конкретних регіонів працювали інвестиційні програми, — прокоментував Олександр Васильович. — Якраз питання інвестиційного клімату, забезпечення притоку інвестицій у регіони й обговорювалися на прикладі Львівської області. Виконавча влада має взяти на себе відповідальність за поліпшення інвестиційного клімату на тій чи іншій території. Ми повинні навколо цієї ідеї об’єднати різні галузі народного господарства, відпрацювати стратегію та інвестиційну програму. Такі засідання проводитимуться й надалі в інших регіонах і дозволять зрозуміти, що відбувається на місцях та обмінюватися позитивним досвідом.
— А Полтавщині нині не соромно за власний розвиток? Є позитивні приклади, якими наш регіон може поділитися з рештою областей?
— Ми для себе обрали два пріоритети — розвиток та залучення інвестицій у агропромисловий комплекс і житлово-комунальне господарство. На сьогодні область має досвід хорошої роботи, що проводилася в останні роки всіма гілками влади. Проте у сільському господарстві нині слід зробити акцент на розвиток тваринництва. Полтавщина на сьогодні є загальноприйнятим лідером у державі в царині рослинництва. Однак зовсім інші кошти можуть отримувати сільськогосподарські підприємства, коли матимуть повний цикл виробництва, замкнений на тваринництві. Поки що ми маємо лише поодинокі приклади серйозних інвестиційних проектів у тваринництві. Ними займаються кілька переробних підприємств області. Тому нині затверджено понад 100 земельних та інфраструктурних ділянок, які ми пропонуватимемо інвесторам. Тваринництво на найближчі роки залишається пріоритетом, куди ми намагатимемося спрямовувати ресурси влади та інвесторів як вітчизняних, так і закордонних.
Інший напрямок — житлово-комунальне господарство. Область нині має позитивні приклади того, як у Кременчуці, Миргороді, Комсомольську працюють сучасні технології та інноваційні схеми. Цих зусиль докладали протягом останніх 5 років. Та щоб впровадження сучасних технологій у комунальному господарстві стало масовим, потрібно ще чимало зробити.
— Олександре Васильовичу, на Раду регіонів також були запрошені керівники провідних
вітчизняних компаній-інвесторів. Чи вдалося вам зустрітися з кимось з них і чи є домовленості про подальшу співпрацю?
— Ми там зустрілися з нашим добрим знайомим Олексієм Вадатурським, генеральним директором ТОВ СП «НІБУЛОН», котре реалізує на Полтавщині інвестиційний проект вартістю кілька десятків мільйонів доларів. Цього року інвестор запланував побудувати в області три елеватори, з них два — це річкові термінали з відвантаження зерна. Є певні проблеми з відведенням землі у Кременчуці. Сесія Кременчуцької міської ради не прийняла ще рішення про відведення території в акваторії Дніпра для проведення днопоглиблювальних робіт, щоб судна проходили до термінала, що збудують у порту міста Кременчука. Питання буде вирішене. І це приклад того, що запрошені на Раду регіонів інвестори уже працюють і на нашій полтавській землі.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном