Вхід | Реєстрація

Медицині — на кров, освіті — на кадетів

Про те, як розподілити частку коштів з обласного бюджету, що передбачені цьогоріч на потреби освіти і медицини нашого краю, радилися на спільному засіданні профільних комісій Полтавської облради.
І освіта, і медицина області передусім потребують фінансування на ремонти та оновлення матеріально-технічної бази. Для обох галузей однаково важливим є питання енергозбереження. Але якщо в освіті вже змогли зекономити кошти (на це нині припадає вісім замість дванадцяти відсотків витрат від річного кошторису), то медикам лише вдається зменшити обсяги спожитих ресурсів. Зважаючи на те, що енергоносії постійно дорожчають, на сумі витрат це поки що не відбилося. Однак, для подальшого вдосконалення систем енергозбереження і освітяни, і медики просять кошти з обласного бюджету. 
Начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак розповів про те, що чимала сума потрібна на ремонт обласної психіатричної лікарні, де покрівля перебуває в аварійному стані. Дитячі туберкульозні відділення у Полтаві та Копилах теж потребують коштів, половину з яких спрямують саме на енергозбереження. 261 тисячу гривень управління просить на ремонт дитячого ортопедичного санаторію. Подбають про потреби онкодиспансеру, госпіталів для інвалідів війни і не тільки. 
— Є надзвичайно гостра проблема, — сказав Віктор Лисак. — Це Лубенська і Полтавська станції переливання крові, тобто безпека крові і створення належних умов. Тому ми пропонуємо закласти ресурси і на ці станції.
В освітній галузі теж думають про капітальні ремонти у 35 закладах обласного підпорядкування. Це, зокрема, Градизька спецшкола для дітей-сиріт, Полтавська школа-інтернат імені Н. Крупської, спецшкола для глухих тощо. Один навчальний заклад планують розширити. 
— Велика сума, 6 мільйонів, потрібна на військовий ліцей, — розповів начальник Головного управління освіти і науки ОДА Володимир Мірошниченко. — Із них 3 мільйони витратимо на реконструкцію будівлі. Передбачається надбудова 3-го поверху над військовим ліцеєм. Сьогодні діти мають в ліцеї площу на 1 особу в спальних кімнатах менше 4 метрів, тоді як, згідно з нормативами, ми повинні забезпечити 6 метрів на одну дитину в спальні. 
Однак є такі проблеми, які існуючий кошторис освітньої галузі вирішити не допоможе. Це борги системи профтехосвіти перед теплопостачальниками. 
— На сьогоднішній день заборгованість системи професійно-технічної освіти по газу і теплу складає біля чотирьох мільйонів гривень, — повідомив начальник управління освіти. — Просимо виділити додатковий ресурс, тому що ситуація просто загрозлива, ми можемо не включитись в опалювальний сезон. За розподілом коштів, який ми вже отримали, нам фактично виділяють суму, якою ми погасимо до 1 листопада борги поточні, ті, що були в 2009 році.
Посприяти у вирішенні цього питання пообіцяв перший заступник голови ОДА Володимир Онищенко. Він звернеться до керівника області, аби таким чином винести на розгляд обласної ради питання про підтримку освітян у цьому складному становищі.

Автор: Олена ЗАДОРОЖНА, www.poltava.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
7 червня 2010, 11:37 | Полтавщина | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації