В українських школах можуть заборонити зошити із малюнками
Поки у полтавських школярів канікули, у Києві в Кабінеті міністрів їм готують сюрприз: скоро, кажуть, зошити із малюнками замінять на звичайні, схожі на ті, які колись були у батьків теперішніх школярів. Директор загальноосвітньої школи №34 Любов Єрмак особисто була 5-го жовтня на розширеному засіданні Кабінету міністрів, де обговорювали майбутнє українських шкільних зошитів. Говорить: відтоді, як у 2005-му Указом Президента було відмінено сертифікацію шкільних канцелярських товарів, втратився контроль за продукцією, яка потрапляє до рук дітей. Категорично «проти» сучасних зошитів та щоденників і практичний психолог 34-ї полтавської школи Ірина Скляр. Говорить, увага - це важливий пізнавальний процес, який відповідає за збір нової інформації. Ірина Скляр каже: звичайний урок не завжди буває емоційно привабливим, натомість, яскраві малюнки на зошитах дуже часто привертають увагу учня на уроці. Втім, вважає психолог, в такій продукції є й прихована загроза для дітей.
Ірина Скляр, практичний психолог:
- Коли дитина купує той чи інший зошит із своїми улюбленими телегероями, зірками, вона орієнтується на них. Їй хочеться бути схожими на них, їх наслідувати. А не завжди в такому віці усвідомлення того, що ми не можемо бути настільки успішними, ідеальними, красивими, як наші герої. А звідси - і почуття меншовартості, проблеми з самооцінкою, тривожність.
За заплановані зміни в шкільній друкованій канцелярії тягнуть руку і батьки.
Анна Георгінська, мама учениці загальноосвітньої школи №34:
- Мені як мамі хотілося б, щоб на зошитах і щоденниках було більше українізованого матеріалу. І цей матеріал має бути систематизований, тому що він абсолютно розрізнений. З інтернету понатягували, щоб лише зацікавити дитину, щоб вона вибрала саме цей зошит чи щоденник.
Андрій, учень 4-Б класу, ділиться: з недавнього часу на уроках розглядає не зошити.
Бліц:
- Я завжди на Яську дивлюся, як вона пише.
Четвертокласники розповідають: зараз, буває, титульну сторінку закривають білим аркушем, коли в підписуванні його допускається помилка. Такий же вихід пропонує на певний час директор 34-ї школи Любов Єрмак.
Любов Єрмак, директор загальноосвітньої школи №34:
- Взяти і прикрити все, що є на тих зошитах, шляхом обгорток, які сьогодну діють, і, звичайно, цей рік довчитися з цими зошитами і щоденниками, і на цих прикладах, що є, пояснювати, що це не добре.
Четвертокласники говорять: якщо треба буде - малюнки на зошитах закриватимуть.
Якщо у дію вступить постанова Кабінету міністрів - це спонукатиме виробників друкованої канцелярської продукції дотримуватися певних стандартів. А це означає, що з першого вересня можна чекати шкільні зошити, відмінні від сьогоднішніх.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном