Технікуми зірвали джек-пот
Для нинішніх 9-класників перспектива закінчити школу у 18-19 років стала цілком реальною. Невтішною вона видається й їхнім батькам. З одного боку, діти довше перебувають під опікою школи, з іншого – більшість дорослого населення у цьому ніжному віці підшукувала перше, а то й друге місце роботи.
— Я не знаю, що й думати, – каже Ольга, мама дев’ятикласниці Ірини. – Вже час визначатися, випускний на носі, а ми ніяк не можемо прийняти рішення. Іра й сама не знає, чого хоче, прагне всю відповідальність перекласти на мої плечі, а я теж у розпачі. Як на мене, 12 років у школі – це дуже багато. Краще б дочка обрала технікум або професійний ліцей та отримувала водночас із середньою освітою спеціальність. Проте, з іншого боку, я за неї боюсь, вона у мене дівчинка спокійна, гарно навчається. Що як зіпсують?
Врешті Ольга вирішила залишити доньку у школі, сказала, що так матиме рік для роздумів, можливо, Іра і сама чогось захоче.
У школах уже почали сумувати за 9-класниками
Негласне правило – учні, які мають низьку успішність у навчанні, після 9-го класу йдуть у ПТУ – цього року не працює. Рішення облишити шкільне навчання приймають і дуже успішні учні. Вони не хочуть обтяжувати батьків і прагнуть вступити до навчального закладу, де, окрім знань, одержуватимуть ще й стипендію. Про те, що у школі цього року відзначається різке зменшення кількості 10-класників, говорить і класний керівник поки що 9-В ЗОШ № 28 Наталія Артеменко. В її класі все ще більш-менш стабільно – з 29-ти учнів до технікумів та ПТЛ вступають лише дев’ятеро.
Вчителька каже, що шкода розставатися з талановитими дітьми, але вона й сама розуміє, що до 12-річної шкільної освіти доведеться ще довго звикати й учителям, і школярам, й їхнім батькам.
Училища накрила хвиля бажаючих вчитися…
У багатьох популярних ПТУ планують набрати більше учнів, ніж торік. І це тоді, коли навчальні заклади страждають через демографічну кризу!
— Торік у Кременчуцькому професійному ліцеї сфери послуг відкрили дві групи після 9-го класу, наразі плануємо набрати три групи, а якщо буде багато бажаючих, то візьмемо ще більше, – розповідає директор закладу Тетяна Бондаренко.
Втім, радітимуть викладачі ПТУ та технікумів недовго, адже через 2 роки до училищ не прийдуть 11-класники, вони залишаться вчитися ще рік у школі, от тоді в середніх навчальних закладах та ВНЗ і постане проблема з абітурієнтами. У цьому році перебір – чекай через 2 роки на недобір, – так жартують керівники навчальних закладів.
…а ВНЗ затамували подих
Викладацький склад вузів знає, чому 2012 рік називають кінцем світу. Для них він має стати справжньою трагедією. У жодній з українських шкіл не буде випускників.
— Якщо нічого не зміниться, постраждають кафедри, які викладають загальноосвітні дисципліни. Якщо не буде вжито інших заходів, людей звільнятимуть, – зазначає проректор Кременчуцького державного університету ім. М. Остроградського Володимир Усатюк.
У ВНЗ ставку робитимуть на випускників минулих років, котрі з якихось причин не вступили до ВНЗ вчасно, або на охочих отримати другу вищу освіту. Також неабиякого бажання здобути вищу освіту очікують від випускників ПТУ та технікумів.
Отже, вступники-2012 можуть радіти – їх братимуть з руками, ногами і поганими оцінками. А от випускникам-2013 не позаздриш. Через велику їх кількість на дітей чекає серйозний та прискіпливий відбір.
Пролетарі без роботи не лишаються
Випускники ПТУ кажуть, що їм неважко знайти перше місце роботи.
Світлана Мітіна, учениця Кременчуцького професійного ліцею сфери послуг:
— Закінчуватиму навчання наступного року, сподіваюся, що робота буде. Зазвичай випускників запрошують туди, де вони проходять практику. У нашому ліцеї роботодавці найкраще розбирають кухарів та продавців.
Маргарита Тітова, учениця Кременчуцького професійного ліцею нафтопереробної промисловості:
— У травні я отримала червоний диплом за фахом «Кухар, офіціант». Роботу шукала самотужки. Працевлаштування нам не обіцяли, хоча на практику допомагали влаштовуватись. Я пройшла практику у товаристві «Рост Агро» і тепер працюю тут кухарем.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном