З 1 червня офіційно стартує купальний сезон, на Центральному пляжі рятувальники чергуватимуть щодня. На пляжах Раківки та Молодіжного рятувальні шлюпки з’являться після того, як співробітники пройдуть спецнавчання під керівництвом фахівців МНС. Навіть прогнозованої дати поки що не називають. А це означає, що покладатися на допомогу спеціалістів можна лише відпочивальникам Центрального пляжу. Що робити в інших випадках: рятувати чи все ж таки не ризикувати?
— Обов’язок кожного з нас – привернути якомога більше уваги до потопаючого. Якщо хочете кинутися на допомогу, по-перше, зважте свої сили і можливості. Ще одна важлива деталь – краще, коли добровольців буде двоє, бо нерідко потопаючий хапається за свого рятівника, і на дно йдуть обоє або лише рятівник, – застерігає і радить начальник рятувальної станції Василь Білоус. – Потопаюча людина хапається намертво – це природна реакція самозбереження, тому рятувальник повинен уникнути цього контакту. Взагалі, у спеціалістів з порятунку на воді існує кілька способів звільнення від захвату, один із них – відштовхнути потопаючого коліном у живіт, а рукою – у підборіддя.
SOS
Рятувальний катер чергуватиме щодня на Центральному пляжі з 9.00 до 21.00. На піщаній косі біля Придніпровського парку – з 10.00 до 18.00.
На Раківці та Молодіжному відпочивальників охоронятимуть на рятувальних шлюпках з 10.00 до 18.00.
Телефон рятувальної станції: 3-11-07, оперативна МНС: 101.
Рідні брати дивом залишилися живими
Мешканець с. Шишаки врятував двох хлопчиків, які тонули у річці. Того травневого вечора 40-річний Владислав Сафонов, заступник начальника безпеки та охорони Шишацької агрофірми ім. О. Довженка, пішов з товаришем на пляж. У р. Псьол, поблизу Шишацької гідроелектростанції, вирувала вода. Раптом Владислав помітив у річці тіло людини, а трохи згодом – ще одне. Спочатку чоловік пірнув і витягнув з води непритомного підлітка. Поклавши тіло юнака на коліно, він звільнив його легені від води, а потім зробив масаж серця. Коли врятований почав дихати, Владислав залишив його зі своїм приятелем, а сам швидко пірнув туди, де востаннє бачив іншого потопаючого. З другої спроби рятувальник побачив хлопця і витягнув його на поверхню, а потім і на берег. Надавши таку ж невідкладну допомогу, як і першому юнакові, Владислав «оживив» і другого. Постраждалі виявились рідними братами 1999 та 2001 років народження.
Як з’ясувалось пізніше, брати не вміли плавати і лише трохи увійшли у воду, але стрімка течія збила їх з ніг і потягла за собою. Вода швидко потрапила у легені, і хлопці не могли навіть закричати.
Владислав Сафонов зізнався, що раніше рятувати потопаючих йому не доводилося. Професійні рятувальники з управління МНС обіцяють висунути кандидатуру Владислава Сафонова на отримання звання «Герой-рятівник року».