Цю проблему необхідно вирішувати. А ще чимало різного екологічного бруду збирається на тих же околицях. Голова обласної асоціації «Громадянське суспільство» («ЕКО-СВІТ») Володимир Степанюк вважає, що необхідно підсилити виховну і просвітницьку роботу з населенням — щоб люди не викидали сміття де прийдеться.
— Раніше полтавці з ранку й до вечора чекали, коли приїде сміттєвоз, щоб винести побутові відходи, — згадує Володимир Петрович, — але дякуючи теперішній владі наше життя в цьому відношенні стало значно легшим. Можливо, ще й не абсолютно скрізь встановлені контейнери для сміття, але в основному вони є, і це — заслуга нинішнього керівництва міста.
Чимало скарг від мешканців Полтави, що стосуються питань чистоти й благоустрою, поступає до громадської колегії при виконкомі Полтавської міської ради. Поступила, зокрема, і скарга на те, що біля новобудови по вулиці Пушкіна, 7а залишилася купа будівельного сміття. У місті є інстанція, яка за цим наглядає, коли здається об’єкт; є обов’язкова вимога до будівельників щодо рекультивації всіх земель, які залишаються після будівництва. Член громадської колегії Таїсія Пронь зізнається, що й представникам колегії іноді доводиться нелегко добиватися вирішення таких питань.