Редактор Миргородської газети скаржиться на міжрайпрокурора та його заступницю
«До 1998 року я працював у ЗОШ № 9 м. Миргорода учителем української мови та літератури. Був звільнений із роботи з грубим порушенням законодавства. Подав у Миргородський місцевий суд позовну заяву про незаконне звільнення та поновлення на роботі. Директор цієї школи надавав у суд підроблені документи.
Надав у суд до 20-ти підроблених документів з гербовою печаткою і за своїм підписом. По фактах підробки документів я декілька разів звертався у Миргородську міжрайпрокуратуру (скарга від 10.07. 2001 року з копіями документів і т.д.).Із незрозумілих причин кримінальна справа і по сьогоднішній день не порушена. Не встановлено, з якою метою здійснювалися підробки та чи за власною ініціативою директора, чи за намовлянням посадових осіб суду і т.п.
Рішенням суду від 06.05.1999 року мені у задоволенні позовних вимог відмовили.
На рішення місцевого суду я подав касаційну скаргу. Але справу довго не призначали для розгляду в касаційному порядку.
На свої неодноразові звернення в обласний (апеляційний) суд, а потім і в прокуратуру Полтавської області отримував від цих структур відповіді, що справу призначено для розгляду в касаційному порядку, а тому підстави для реагування відсутні.
Одночасно Миргородський міськрайонний суд протягом 2000–2002 років направляв у відділ субсидій Миргородського міськвиконкому довідки, що я є незаконно звільненим із роботи, але з певних причин на роботі поки що не відновлений.
Тим часом посадовими особами суду із справи було вилучено та знищено касаційну скаргу і документи, що до неї додавалися. До того ж значна частина їх була документами-оригіналами.
А на початку 2003 року я отримав повідомлення із апеляційного суду Полтавської області, що мені відмовлено у прийнятті касаційної скарги в зв’язку із пропуском строку на оскарження рішення суду від 06.05.1999 року.
По фактах знищення документів посадовими особами суду мною була подана скарга в Миргородську міжрайпрокуратуру про порушення кримінальної справи. Прокуратура протягом трьох років відмовляла у порушенні справи, а Великобагачанський районний суд усі 3 роки постанову прокуратури про відмову в порушенні кримінальної справи скасовував.
Не дивлячись на факти, Миргородська міжрайпрокуратура підробляла постанови про відмову в порушенні кримінальної справи по факту знищення документів посадовими особами Миргородського міського суду, вказуючи у постановах завідомо недостовірну інформацію. Ігнорувала документи , надані прокуратурою області та особисто мною. Крім того тогочасне керівництво прокуратури зі справи вилучило та знищило пояснення бувшого голови суду Яворовенка В.С.
Чергова постанова Миргородської міжрайпрокуратури свідчить що в прокуратурі Миргорода панує принцип: тут Бог я, а не закон. І плювати нам на документи.
Але ж у Конституції записано, що кожен громадянин має право на звернення, коли порушуються його права. А посадові особи чи відповідний орган зобов’язані поновити порушені права. У постанові про відмову в порушенні кримінальної справи прокуратура посилається на рішення судів. Але ж ще до рішення судів я звертався у прокуратуру відносно надання в суд адміністрацією школи підроблених документів, просив вияснити причини таких підробок. А рішення суду й не могли бути іншими при таких підробках документів та їх вилученні із справи.
Частково виконав навіть роботу працівників прокуратури: зібрав і надав у прокуратури документи, що підтверджували факти підробок.
Якщо слідчий уважно вивчав матеріали справи (як стверджується у останній постанові) то знає, що від письмового пояснення Марченка директор відмовився, письмового подання в профком про дачу згоди на звільнення Марченка не робив. У справі воно відсутнє (хіба що заднім числом за порадою слідчого чи когось іншого його сфальсифікують). Проводилося таємне голосування. Але лічильна комісія не створювалася, протокол не вівся. У справі він відсутній, як і відсутні бюлетені таємного голосування. Тому будь-який юрист, навіть побіжно ознайомлений з процедурою звільнення, однозначно скаже – звільнення проведено із порушенням закону. До того ж у справі є заява голови КТС школи, в які стверджується, що на свідків по справі директор школи чинив тиск. Від розгляду пояснення іншого працівника школи про тиск на свідків збоку директора школи № 9 у прокуратурі просто відмовилися.
Спілкуючись із слідчим, я зрозумів його логіку: людина, з якої знущалися, нікуди не повинна звертатися. Це нічого не дасть. В кращому випадку–вб’ють. Людина повинна або покінчити життя самогубством, або вчинити самосуд над порушником закону. А потім би прокуратура своє слово сказала…
А Миргородський прокурор Передерій А.А. заявив: я що? Із за-вас повинен посадити суддю?
Але ж все це – прояви ідеології фашизму, яку культивують у Миргородській міжрайпрокуратурі.
Дійшло до того, що при отриманні від мене пояснень слідчий прокуратури відмовився письмово фіксувати здійснення огляду наданих мною документів-оригіналів, що стосувалися суті відмовного матеріалу.
І до цього часу Миргородська міжрайпрокуратура не виконала рішення Великобагачанського районного суду від 15 січня 2004 р. відносно проведення додаткової перевірки по відмовному матеріалу. Чому? Відповідь очевидна: документи за цей час можна знищити, а людина помре чи її вб’ють - і кінці у воду. А нема людини – немає проблеми. В певній мірі це підтверджує і остання Постанова слідчого».
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Миргород | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном