Зокрема, для Полтави японці підготували довгострокові пропозиції, у тому числі щодо очищення води та будівництва заводу з переробки відходів. І якщо перша тема, як зазначив секретар міської ради Олександр Козуб, для найчистішої в Україні полтавської води не актуальна, то завод місту потрібен. «Ми прагнемо зробити наше місто комфортним і зручним для проживання», - сказав він, - «але не вистачає ресурсів, тому зацікавлені в інвестиціях». У Полтаві зробили перші кроки до цивілізованого збору сміття, встановивши євро контейнери. Однак цього недостатньо. Переробка сміття може мати економічний ефект, адже, за даними голови профільної депутатської комісії Олексія Горика, у структурі відходів 50% складають цінні елементи (папір, картон, полімери, скло, метал). На переповненому звалищі у Макухівці наразі міститься 8 мільйонів тонн відходів.
Японська делегація презентувала відеоролик про роботу одного із заводів з переробки сміття. За день тут переробляють (при змінних температурах) 740 тонн відходів, фізична праця практично відсутня. Ціна проекту залежить від повноти циклу.
Полтавська сторона зацікавлено сприйняла викладене і виявила бажання підписати договір про наміри щодо співпраці. Перед цим відбулася зустріч японських гостей із представниками підприємств міста, які презентували їм свої проекти.