Начальник іхтіологічної служби ГУ «Полтавадержрибоохорона» Ярослав Беззубенков розповідає, що затяжна спека — ще не привід для паніки: «ГЕС систематично скидає воду, у Дніпродзержинському водосховищі ситуація краща, а в Кременчуцькому морі немає перемішування води, там риба почувається гірше».
За словами фахівця, на сьогодні рибі не загрожує задуха, навряд чи це станеться навіть за умови, якщо така спека протримається ще кілька днів.
Щоправда, рівень кисню у воді може значно впасти в результаті цвітіння синьо-зелених водоростей, а вони вже помітні у Дніпрі поблизу Кременчука. Ярослав Беззубенков підтвердив, що водорості, дійсно, активно цвітуть, але рівень кисню у воді поки що нормальний.
Нагадаємо, саме синьо-зелені водорості є потенційною небезпекою і для риби, і для жителів Кременчука. Через зниження вмісту кисню у річковій воді страждає риба, це негативно впливає на якість питної води і може призвести навіть до офіційної заборони вживати воду з-під крана. До речі, це в Кременчуці вже було в 2001 році, коли головний санітарний лікар виніс офіційну заборону.