Епідемія паніки
Давайте поглянемо, що в даній ситуації коїться у Кобеляцькому районі, як поводять себе люди і хто цим часом наживається на людському горі.
Паніка «стартонула»
Субота. 31 жовтня. Перші сюжети про грип вже з’явилися на телеекранах. Із серйозним обличчям Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко погодинно закликає не панікувати і розповідає про запровадження карантину. А тим часом найспритніші жителі райцентру одразу «окупували» аптеки.
— У нас марлеві пов’язки були ще вчора, але їх уже розібрали, — повідомляє фармацевт однієї з аптек у центрі міста. У цей час забігає жіночка і з порогу запитує: «Нема нічо?» Аптекар відповідає, що немає, а мені роз’яснює, що жінка мала на увазі антивірусні препарати, такі як амізон, арбідол, анаферон, афлубін та ін. Фармацевт повідомила, що вітамінні препарати також «розгрібають». Навіть звичайної «аскорбінки» в аптеці вже не було.
Така сама ситуація і в інших аптеках Кобеляк. На дверях однієї з них взагалі вивішений список ліків, яких немає у продажу. До списку включені і марлеві пов’язки. Але черги від цього не зменшились, люди беруть практично усі ліки, що пов’язані зі словами «нежить, температура, кашель». Більшість із покупців зізнається, що у їх родині хворих нема, але на всяк випадок «треба взяти».
Продавці в продуктових магазинах говорять, що лимони і часник стали брати частіше, але на прилавках цей товар є.
Неділя. 1 листопада. Від перегляду новин кидає в жар. По телеканалу «Лтава» до жителів області звертається заступник голови ОДА Надія М’якушко. Вона переконливо прохає не панікувати, а у «бігучому рядку» в цей час показують номера, за якими потрібно звертатися з приводу питань, пов’язаних із грипом. Записую номер в Кобеляцькому районі — 3–13–53. Виявилось, це приймальня райдержадміністрації.
Хаос
Вівторок. 3 листопада. Ранок. Після телевізійних залякувань аптекарі відмовляються давати будь-які коментарі. Ліки ще не завезли. Всі фармацевти у масках. Знайшла аптекарку, в якої марлева пов’язка на вухах, але знята і зачеплена за підборіддя. Ймовірно жінці стало душно. Коли бідолашна побачила, що я дістаю фотоапарат — почала кричати.
— Дєвушка, не нада тут фотографірувать! Хазяйки нема!
Я не стала сперечатись. Пізніше дізналась, чим викликала таку реакцію. Виявляється, по Кобеляках розповсюдилась інформація, що, нібито, на фармацевта, який продає ліки без маски, накладається штраф у розмірі 400 гривень. Схожа ситуація у державних установах, яким «зверху» прийшла вказівка надягати пов’язки в обов’язковому порядку.
Виникає питання: де брати маски?
— У нас навіть всі бинти на пов’язки розібрали, — розповідають в іншій аптеці. — До мене нещодавно чоловік прибіг, каже, його не пускають на прийом у земельний відділ, так я йому власноручно пов’язку зшила.
У районному відділі земельних ресурсів повідомили, що із власної ініціативи приймають людей лише у пов’язках. Люди в черзі понатягали на себе бинти, хустки, шарфи та ін.
«Кому — война, а кому — мать родная» Бідою людей, за традицією «по-українськи», користуються на кожному кроці. У державні установи працівників не пускають без пов’язок. Їм доводиться бігати по місту і шукати хоч якийсь вихід. Неабиякий дохід у ці дні отримують швейні лавки. В одній із них я знайшла «гору» пов’язок із білої тканини за ціною у сім гривень. В іншій торговій точці мені запропонували по три гривні.
— Та не три! Кажи по п’ять! — радить жінці, що шиє пов’язки, колега, яка зайшла з іншого магазину. — Он у Полтаві взагалі по десять гривень продають! А шо? Це ж людський труд!
Ціна на лимони піднялась від 15–17 гривень до 25–30. У деяких магазинах лимони зникли взагалі. Продавці пояснюють — вони стали дуже дорогі на оптовій закупці. Ціна на часник збільшилась від 20 до 30 гривень. На ринку стверджують, що все одно часник одразу «розмітають» навіть за такою ціною.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки |
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном