Вхід | Реєстрація

Богдан Хмельницький, три криниці та «Зайці»

6 червня для волонтерів акції «Серце до серця» у благодарність за їх участь влаштували екскурсію до колиски української незалежності – міста Чигирин. Учасники екскурсії побували на батьківщіні Богдана Хмельницького, попили воду з трьох криниць та обрали нову політичну партію.
Осередок українського козацтва знаходиться всього у двох годинах їзди від Кременчука. Навіть дорогу туди можна вважати екскурсією, адже за вікнами автобусу відкриваються дивовижні краєвиди – гребля через кременчуцьке водосховище, численні пагорби та зелені поля. Сам Чигирин славиться своїм славетним минулим. Саме це місто Богдан Хмельницький проголосив столицею гетьманської держави. Видатний політичний діяч сімнадцятого століття, Богдан Хмельницький, і сам проживав у Чигирині. Саме тому тут сьогодні створено музей присвячений Хмельницькому.
Історія життя цього видатного українця у музеї представлено від його народження і до смерті. Життєвий шлях Богдана вклався у два поверхи. Також глядачі мали змогу подивитись на предмети побуту, датовані сімнадцятим сторіччям. Традиційно увагу хлопців привернула зброя козаків (якої у музеї чимало), а дівчат прикраси того часу. Найбільше поглядів були звернено до невеличкої золотої каблучки 15 розміру з зеленим камінцем, яку розкопали поблизу Чигирина у селі Суботів.
Неподалік від музею вже майже від реконструювали маєток Богдана Хмельницького та інші будівлі, які знаходились тут за його часів.
Випробовуванням для ніг екскурсантів стали сходи угору до підніжжя пам’ятнику козакам. Екскурсовод відразу попередив, що всього налічується 214 сходинок, але піднятись ризикнули всі. І недарма. Адже з цієї гори видно весь Чигирин, як на долоні – справді дивовижне видовище.
Іншою зупинкою екскурсійного автобусу стала Іллінська церква у селі Суботів. Її за власні гроші побудував батько Богдана Хмельницького, Михайло. Говорять, що і сам Богдан похований десь тут, але де саме ніхто не знає. За однією легендою, після поховання Богдана Хмельницького, його тіло спалили та розвіяли над Суботовом поляки, з якими він воював. За іншою легендою, розумні козаки таємно перепоховали свого гетьмана, та так, що і досі ніхто не знає де.

Жива вода з трьох криниць
Ще одна пам’ятка з часів Богдана Хмельницького – три криниці, що знаходяться неподалік від центру Суботова. Ходять чутки, що водна у них цілюща. Тож не дивно, що туристи та місцеві жителі прагнуть набрати якомога більше цієї водички з собою. Щодо цілющості цієї води ми не мали ще змоги перевірити, а от чутки що вода у всіх трьох криницях різна таки перевірили. І дійсно – смак води у кожної свій.

Стати політиком!
Після всіх екскурсій волонтерам запропонували гру у «Молодіжне місто». Завданням кожної групи було створити та продумати політику справжньої партії. часники підішли до цього завдання з ентузіазмом. Так на світ з’явились партії під назвами: «Зайці», «Гарем», «Бджоли» та інші. Ретельно продумавши виборчу кампанію, у презентації члени партій танцювали, співали, читали реп – словом привертали до себе увагу, як могли. Щодо обіцянок виборців, то лідирувала банка згущеного молока, яку потім самі член партій самі і з’їли. Але були і більш серйозні обіцянки – пропаганда здорового образу життя та боротьба за чисту екологію. У такій виборчій гонці перемогла партія «Зайці», які після перемоги роздали всьому електорату цукерки. Так би мовити приступили до виконання обіцянок про солодке життя.

Автор: Марина Скальська, www.kremenchuk.in.ua

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
17 червня 2010, 11:19 | Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації