Уроки для дітей у пологовому будинку
Медики кажуть, що готові працювати із дітьми будь-якого віку, від дошкільного і до 18 років. На заняття запрошують як дівчаток, так і хлопчиків. Саме такий підхід правильний, упевнені медики.
«Коли можна починати статеве життя?», «Коли можна народжувати дітей?» — ці відверті запитання ставлять діти лікарям пологового будинку. Дитячий гінеколог Світлана Чуб розповідає, що їй дуже подобається працювати із школярами, діти швидко розкриваються, хоча й соромляться говорити вголос, зате в записках можуть запитати про все, що їх справді тривожить.
— Останній раз ми приймали 6 клас з однієї із центральних шкіл міста. Взагалі, сам візит до пологового будинку діти сприймають по-особливому, вони налаштовані на спілкування серйозно, — коментує Світлана Чуб.
Заняття також проводить і психолог Центру планування сім’ї Тетяна Аронова. Вона говорить, що до 14 років бесіди про статеве виховання можливі лише з дозволу батьків, а у старшому віці дитина може самостійно прийти і на розмову до лікаря, і на консультацію.
Уроки з дітьми — один із напрямків роботи Центру планування сім’ї, яким керує лікар Сергій Наливайко. За словами представників Центру, нині в Україні смертність майже удвічі перевищує народжуваність, а з тих малюків, що з’являються на світ, — кожен третій має відхилення у здоров’ї. За словами генетика Центру Аліни Гайової, за останні 5 років в Кременчуці зросла кількість немовлят із вродженими вадами (одна із найтяжчих — синдром Дауна) до 2% при тому, що середній показник по Україні — 1-1,5%. Аліна Гайова зазначила, що причиною цього є спадкові хвороби, а також — шкідливі звички, ризики у перші 8 тижнів вагітності. Велику небезпеку становлять інфекції, що передаються статевим шляхом та шкідливі умови праці. Причому, здоров’я малюка однаково залежить як від здоров’я матері, так і батька.
Серед інших негативних тенденцій останніх років Сергій Наливайко зазначив також ріст кількості безплідних пар.
— Зафіксовано 220 таких жінок в Кременчуці, але реально їх у 5-6 разів більше, — повідомляє Сергій Наливайко.
Цікаво, що безпліддя може бути спровоковано психологічними проблемами.
— Проведено фундаментальне дослідження у кількох десятках країн, в тому числі — і високорозвинених. Медики побачили, що найбільша кількість безплідних у таких країнах, де життєвий рівень високий — США, Британії тощо. Причина цього: у країнах, де на першому місці матеріальні цінності, жінки ставлять материнство на друге місце після кар’єри, достатку, самореалізації. Також у розвинених країнах більше людей не задоволені своїм життям, а психологічний дискомфорт спричиняє послаблення імунітету, звідси — і проблеми репродуктивної системи, — пояснила психолог Тетяна Аронова.
У Центрі планування сім’ї кажуть, що турбуватися про майбутніх здорових дітей треба тоді, коли потенційні батьки ще самі — діти. Тому й проводять у пологовому будинку уроки для дітей, щоб молодь була уважна до свого організму та відповідальна за своє здоров’я.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Читайте також:
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном