Апеляцію подано, але поки що платити не треба
Так стверджує адвокат юридичної компанії «Наталія Субота і партнери» (один з позивачів у справі) Андрій Нечипоренко: «Кабміном подана апеляційна скарга на дану постанову суду, але дія постанови призупинена і на сьогоднішній день. Про це говорить пункт третій у постанові суду».
Коли відбудеться апеляційний суд, за словами адвоката — невідомо. Якщо справа буде розвиватися як завжди, то процес може затягнутися на рік-півтора. Але у разі прискорення справи (пріоритетного розгляду) вона може бути розглянута протягом місяця-двох.
У свою чергу Андрій Нечипоренко продовжує стверджувати, що починаючи з 28 вересня 2009 року приватні підприємці не зобов’язані сплачувати жодних додаткових страхових внесків до Пенсійного фонду України і підтверджує це документом постанови суду, у якому йдеться про призупинення дії постанови до набрання постановою суду законної сили. Іншими словами дію постанови зупинено до вирішення цієї справи Київським апеляційним адміністративним судом.
Додаємо текст рішення Окружного адміністративного суду:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати незаконною та скасувати Постанову Кабінету Міністрів України від 14.04.2009 р. №366 «Про сплату внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичними особами — суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування» з моменту її прийняття.
3. Зупинити дію Постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.2009 р. №366 «Про сплату внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичними особами — суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування» до набрання постановою суду законної сили.
4. Судові витрати присудити на користь позивачів за рахунок Державного бюджету України.
Постанову в частині забезпечення позову може бути оскаржено в порядку передбаченому ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 11 ст. 171 КАС України, резолютивна частина постанови суду про визнання нормативно-правового акта незаконним або таким, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили, і про визнання його нечинним невідкладно публікується відповідачем у виданні, в якому його було офіційно оприлюднено, після набрання постановою законної сили.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185–187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя О. Є. Пилипенко
Суддя Р.О.Арсірій
Суддя В.М.Кочан
Дата підписання повного тексту постанови: 09.10.2009 р.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Фінанси
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном