Аналітичний дворік


Автор: dvorikmisha
Кількість записів: 25

Спроби аналітичного тлумачення та висновків щодо подій, що відбуваються в Україні та в світі.

Чому українцям нема де працювати?

          За останні 15 років безробіття в Україні досягло свого найвищого показника. Порівняно із 2016 роком, серед населення у віці 15-70 років цей рівень сягнув 9,5%, а серед працездатного населення –  9,9%. Цифри жахають – навіть у роки кризи, 2009 та 2014, вони були нижчими.

          Зосередившись на проведені економічних реформ, яких вимагали договір про євроасоціацію та керівництво МВФ, влада геть спустила на гальмах формування дієздатної державної промислової політики. Як наслідок – маємо: кількорічну глибоку кризу індустріального сектору, простій чи ліквідацію підприємств, скорочення кількості робочих місць.

           Однією з реформ, яка безпосередньо призвела до зростання рівня безробіття,  стало підвищення мінімального рівня зарплат. Звісно, з точки зору громадянина – крок позитивний і направлений на захист його інтересів. З точки зору ж економіки – це удар нижче пояса. Реформа була введена без ґрунтовних розрахунків, не підкріплена відповідностями у зростанні продуктивності праці та в економічному зростанні. Все просто: не маючи, де брати гроші для зарплатних фондів, працедавці вимушені збільшувати заборгованість оплати праці, скорочувати робочі місця. Внаслідок цього зменшується кількість економічно-активного населення.

          Ще одним аспектом проблеми є й величезні розміри прихованого безробіття. Згідно даних Державної служби зайнятості, у четвертому кварталі 2017 року 160 тисяч українців були працевлаштовані на неповну зайнятість, близько 23 тисячі осіб – примусово відправлені у неоплачувані відпустки, ще 29 тисяч отримали повідомлення про заплановані скорочення штату. При цьому, мова лише про офіційні дані, реальні ж показники безробіття є значно вищими. Приміром, є вид штатних скорочень, темп яких не більше 10% на місяць – про них працедавець взагалі не мусить інформувати держоргани.

          Дуже погано виглядає й ситуація із працевлаштуванням молоді. На цьому напрямі взагалі не вживається ніяких ефективних заходів. Серед молодих спеціалістів, випускників вишів, або людей із відсутнім трудовим досвідом у віці 15-24 років рівень безробіття практично у два рази вище середнього по економіці. Таким чином наразі молодь на ринку праці є найменш конкурентоспроможною групою.

          Через відсутність дієвої політики розвиток різних регіонів відбувається дуже нерівномірно. Майже третина усього зайнятого населення зосереджена у м. Києві, Харківській, Львівській та Дніпровській областях. У той же час у Волинській, Вінницькій, Тернопільській, Рівненській та Кіровоградській областях проблеми відсутності роботи відчуваються особливо гостро. У середньому рівень безробіття у цих областях сягає 12%.

          У порівнянні із 2016 роком показник економічно активного населення скоротився на 100,7 тисяч осіб, а чисельність зайнятого – впав на 120,5 тисяч осіб.

          Ситуація, що склалася, стала логічним наслідком тривалої демографічної кризи, яку спричинило суттєве падіння рівня життя українців, зменшення народжуваності, збільшення смертності через занепад системи охорони здоров’я. За 2017 рік населення України від 15 до 70 років скоротилося на 69,3 тисячі осіб. Левову частку у цих цифрах складає масовий виїзд громадян за кордон на заробітки через відсутність можливості отримати гідне життя в Україні.

          Три місяці 2018 року наочно демонструють, що ситуація лише погіршується. Відсутні стимулювання розвитку промислового сектору, розвиток регіонів, робочі місця скорочуються, молодь не має можливості працевлаштуватись. Не дивно, що українець законними і незаконними шляхами шукає кращої долі по закордонах, обходячи умови договорів «про Асоціацію» та «безвіз», заради яких економіка і опинилася у такому катастрофічному положенні. 

За ментальністю ми давно вже стали жителями Європи, нажаль, фізична сторона нашого справжнього життя – лише страшний сон справжнього європейця.

Поділитися:
13 квітня, 16:59 | Блог: Аналітичний дворік
Рівень безробіття сягає 12% кажуть. Це неофіційні дані? Бо офіційно працюючих в краіні добре як 60-70% набереться.
2. земеля / 1 травня, 21:58 Вставити цитату
1.Чудо Юдо
«Рівень безробіття сягає 12% кажуть. Це неофіційні дані? Бо офіційно працюючих в краіні добре як 60-70% набереться.
»

Ларчик открывается очень просто. Глупо было бы думать что мы здесь на сайте умные, а на верху нами правят дураки. Чем больше уезжает с Украины работоспособного населения тем меньше будет недовольных. А представьте что такое количество здоровых молодых людей болталось бы без работы. Да они в прах и пух разнесли бы любую власть. А для нынешней влады всех степеней одно на уме - набить свой карман. А там хоть трава не расти.
3. Sien / 3 травня, 11:37 Вставити цитату
Не хотят платить налоги, а потом требуют нормальную пенсию. Лучше ж сейчас получать зп в конверте, а потом кричать помогай государство мне!
4. Empi / 4 травня, 16:46 Вставити цитату
Ну сейчас молодеж живет сегодняшним днем(
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації