З початку року в Полтавській області виникло 93 лісові пожежі. Вогнем було пошкоджено та частково знищено близько 6-ти гектарів лісу та 28-ми гектарів лісової підстилки. Найбільша кількість пожеж сталась у лісах Полтавського району, а також Новосанжарському та Кременчуцькому. Окрім цього в області із року в рік продовжують горіти торфовища. Торфові пожежі набули потужності саме в спекотливі дні серпня. Вже 11 разів рятувальники виїжджали на їх гасіння у Глобинському, Пирятинському, Оржицькому та Лохвицькому районах.
Пожежно-рятувальні підрозділи 27 разів залучались на гасіння лісових пожеж. В гасінні їх брали участь 201 чоловік особового складу пожежно-рятувальних підрозділів МНС області та 52 одиниці пожежної та спеціальної техніки.
На сьогодні, завдяки спільнім зусиллям усіх відомств та організацій, вдається протидіяти пожежам у лісових масивах та інших природних екосистемах на території Полтавської області.
На допомогу рятувальникам у проведенні профілактичної роботи з населенням відгукнулися представники Союзу козацьких сил України та зарубіжжя. Козакам із Диканського осередку «Міжнародної академії козацтва» доручили охорону лісів поблизу сіл Гавронців, Стасів, Михайлівки, Чернечини та Писарівщини. Штаб цього козацтва знаходиться у мальовничому місці, який так оспівував Великий Гоголь. Тут створено історико-культурний комплекс «Вечори на хуторі Проні поблизу Диканьки». Головує цим осередком полковник Володимир Удовіченко.
— Ми не могли лишитися осторонь такої проблеми, — розповідає Володимир Удовіченко. — У нас працює дві бригади, які знають усі найближчі угіддя. Щодня ці бригади об’їжджають на конях та автомобілях населені пункти та лісові масиви. З людьми проводимо роз’яснювальну роботу. Запитуємо у них, куди необхідно телефонувати в разі виникнення пожежі. Є такі, які навіть не знають, що треба набирати номер «101». Таких ми змушуємо телефонувати при нас і повідомляти про умовну пожежу. Звісно, попередивши при цьому рятувальників про те, що проводиться навчання населення діям у разі виникнення лісової пожежі.
Щоправда, головний отаман Диканського осередку додав, що жителі села, попри усі попередження, усе рівно спалюють на своїх огородах пожнивні залишки чи бур’ян.
— Нещодавно проїжджали на конях по селу, то бачили, як одна старенька жінка палить суху траву, — продовжує Володимир Удовіченко. — Ми по-доброму звернулися до старенької щоб вона не розводила багаття та допомогли їй його загасити.
У озброєнні проти вогню у козаків є вогнегасники, відра, мітли та бензопила.
Диканські бійці МНС та працівники лісового господарства дуже задоволені такою взаємодією.
— Мені навіть вночі дзвонять і повідомляють про порушників, — усміхається керівник Диканського районного відділу МНС Олександр Шаманов. — Взагалі дуже добре коли налагоджена така тісна взаємодія. З лісним господарством та міліцією ми постійно проводимо рейди по лісовим масивам. У нашому районі усі в’їзди до лісу перекриті шлагбаумами, а також повбивані стовпці, аби перешкодити в’їзд автомобілям. Районна влада також не стоїть осторонь. Наприклад, після буревію, який пройшовся нашим районом у кінці червня поточного року, нашого голову районної адміністрації Юрія Оніщенка відмітили з кращої сторони у тому, як необхідно організовувати взаємодію служб для найшвидшої ліквідації надзвичайної ситуації. Тож упевнений — у разі пожежі ніхто не залишиться осторонь. Але, звісно, краще її попередити.