Уряд України має намір підвищити пенсійний вік для жінок вже цього року
Вимогу підвищити пенсійний вік для жінок обумовлює меморандум, підписаний урядом нашої держави із Міжнародним валютним фондом. Якщо умови меморандуму будуть виконані, валютний фонд надасть Україні кредит у сумі 15,5 млрд. доларів США. Збільшувати пенсійний вік українкам планують поступово: починаючи з 2010 р. до пенсійного віку щорічно будуть додаватися по 6 місяців. Крім того, збираються збільшити на 10 років мінімальний страховий стаж, який дає право на отримання половини мінімальної пенсії. Щоб мати повноцінну пенсію за віком, чоловікам доведеться працювати 35 років, а жінкам – 30 (на цей час відповідно 25 та 20).
Поки що всі ці нововведення – лише проекти. І дехто з політиків натякає, що такими вони й залишаться, аби тільки закордонні кредитори заспокоїлися. Інша річ, що непокояться українці, бо аргументів проти підвищення пенсійного віку в них чимало.
Аргумент 1. Життя коротке
Мешканці Казахстану, Таджикистану і навіть Російської Федерації живуть менше за українців. На жаль, це єдине, чим ми можемо пишатися. Бо серед європейських країн Україна – передостання, а з японцями і взагалі, як то кажуть, і поруч не стояла. За тривалістю життя навіть Гондурас вище за нас, а ми кажемо «Не ту країну…». Узагалі ж серед 223 країн світу Україна на 150-му місці за тривалістю життя.
Середній вік українця – 68 років. Наші жінки живуть десь 73 роки, чоловіки – 63. Порівняно з закордонними пенсіонерами ми у виграші: в Японії, як для чоловіків, так і для жінок пенсійний вік 70 років, у США – 65, у Франції – 62. Щоправда, треба зробити поправку на тривалість життя у цих країнах - відповідно 82, 78 та 80 років.
Усе це Міжнародний валютний фонд, звісно, не врахував. От і виходить, що працювати українські жінки будуть практично до самої смерті.
Аргумент 2. Важкі умови праці
Це у них, у закордонних, все за людину робить машина. А в нас все, як у давні часи. Жінка нарівні з чоловіком і на гарячому виробництві трудиться, і залізничні колії прокладає, і асфальт на пекучому сонці латає. У Кременчуці більш як 10 великих промислових підприємств, це тисячі жінок, яким доведеться провести в цеху зайві 5 років.
Аргумент 3. Постійні лікарняні
Навряд чи роботодавці будуть задоволені 60-річними працівницями, які раз за разом перебуватимуть на лікарняному. Бо за станом здоров’я 55-річна українка нині дорівнює 65-річній європейці.
Аргумент 4. Низька зарплата
Лікарі кажуть, що довголіття можна досягти. Для цього треба зовсім небагато: кинути палити, вживати алкоголь, жирну їжу та почати займатися спортом. Істини прості і зрозумілі, але для більшості – недоступні.
Середньостатистичний українець скаже: «Ну добре, я палити кину і, можливо, гірку питиму тільки на великі свята, але, щоб добре харчуватися, я маю добре заробляти». І матиме рацію. На сьогодні співвідношення зарплата – оплата компослуг – ціни на продукти дуже плачевне. І через це ми обираємо дешеву ковбасу замість хорошого шматка м’яса або риби.
У Крюківському районі Кременчука 21 тис. пенсіонерів, із них більше 5 тис. працюють. В Автозаводському районі проживають 41,8 тис. людей пенсіонного віку. Скільки з них працюють, невідомо.
Хто у світі живе довше?
За даними на 2008 р. середня тривалість життя у світі становить 66,3 роки (64,3 для чоловіків та 68,4 – для жінок).
Секрет довголіття – в рибі
Визнаними довгожителями сьогодні є японці. Складно уявити, що 50 років тому японці жили менше, ніж українці на 2-3 роки.
Однак японська влада запровадила спеціальну програму національного харчування, яка, до речі, діє й досі. Програма харчування японців передбачає зменшення споживання солі, цукру та обов’язкову наявність у раціоні морепродуктів, овочів та фруктів. Як результат, сумлінні японці стали рекордсменами в тривалості життя: жінки живуть у середньому 86 років, а чоловіки - 79.
За словами науковців, одним із секретів довгожителів є вживання в їжу риби та морепродуктів, які становлять 30-50% раціону. Дієтологи кажуть, що впроваждення одного рибного дня на тиждень здатне зменшити на 20 % захворюваність на серцево-судинні недуги. Світові медичні норми передбачають щорічне споживання риби та морепродуктів у межах 20 кг.
Дари моря містять поліненасичені жирні кислоти, що знижують концентрацію в крові «поганого» холестерину. А йому, як відомо, належить провідна роль в утворенні атеросклеротичних бляшок, що закупорюють судини і призводять до інфарктів та інсультів.
Дозвілля пенсіонерів
Чоловіки-пенсіонери склавши руки не сидять. Ці три історії про українських винахідників доводять, що пенсіонер – у багатьох справах піонер.
Теплиця з пластикових пляшок
Пенсіонерові з Зарічного Миколі Шустаковичу довелося стати винахідником через скрутне матеріальне становище. Дідусь надумав зробити тепличку, але от біда – поліетіленова плівка занадто дорога. Тому пенсіонер не придумав нічого кращого, як змайструвати парник із пластикових пляшок. Матеріал міцний, та й цього добра на смітниках валом.
Такого парникового ефекту годі було передбачити навіть складними науковими розрахунками, тож середовище в теплиці вийшло найблагодатнішим для рослин. Навіть на самого господаря, який частенько працював у парнику, воно впливало дуже позитивно.
— Свіжі огірки мали до самих морозів, – вихваляється Микола Шустакович.
Газ із гною
Уже понад десять років пенсіонер Микола Джумчак із с .Ковалівка на Прикарпатті видобуває газ із гною.
Корови Ласуня та Павунка, безіменне порося та з десяток таких самих курей - основні «постачальники» сировини для «газового агрегата». Сюди ж «під’єднаний» і господарський туалет.
За словами винахідника, із тонни гною можна дістати до чотирьохсот кубометрів блакитного палива. Процес утворення газу із гною порівнює з тим, як роблять вино. Нині на власному газі Джумачуки тільки їжу собі готують, бо немає як підігрівати «сировину» до необхідних +38о - зламався вітряк, який давав дармову енергію. Дружина Катерина над задумом чоловіка колись тільки сміялася, а тепер - не натішиться.
Херсонець живе на дереві
Борис Куртович - пенсіонер. Раніше він працював лісником у Криму, а тепер живе в с. Буркути. Кілька років тому він здійснив свою дитячу мрію - побудував на двох осиках невеликий будиночок у стилі Тома Сойєра.
Увійти в будиночок можна, піднявшись залізними сходами. Всередині є ліжко, робочий стіл, портрети батьків, на протилежних стінах висять годинники, причому обидва хронометри показують час неправильно. На кожній стіні є по вікну з видом на село, озеро, і поле з лісом. Унизу під будиночком - столик і дві лавки.
Робочий день – з темна і до темна
Катерині Філоненко із с. Середпілля Глобинського району 83 роки. Старенька й нині не може сидіти без діла і не дає відпочивати натрудженим рукам.
Катерина Філоненко каже, що дуже любить землю, а ще радіє кожному дню. Працювати в полі почала з 16 років. Доводилось буряки полоти, городину доглядати і навіть тютюн вирощувати. Нерідко в колгоспі трудилася без обідньої перерви і майже до ночі, щоб не відстати від інших. Та й план треба було виконати – кожен мав виполоти по 5 га буряків. А вдома чекали троє дітей, чимале господарство і 25 соток городу. Тому ночами доводилося прати, готувати їжу та пекти хліб.
Катерина Данилівна пропрацювала ланковою у градизькому колгоспі «Україна» 20 років, хвалиться: коли вийшла на пенсію, то отримувала аж 150 рублів. На той час це були чималі гроші.
Жінка вважає, що немає непосильної роботи, і радить ніколи не втрачати оптимізму, бути терплячими і організованими та поменше звертати уваги на всілякі болячки, мовляв, «там стрельнуло, а там кольнуло».
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном