Вхід | Реєстрація

Медогляд школярів у Полтаві проходить в авральному режимі

Якщо хто хоче якісно і гарантовано, протягом мінімального часу, перетворити свої нерви на ганчірку, то можна порадити завітати зі своєю дитиною до лікарні, аби пройти обов’язковий медогляд свого «чада».
Наприклад, сьогодні зранку у фойє Полтавської обласної клінічної дитячої лікарні було не проштовхнутися. Регістратура була в щільній облозі батьків та дітей, перед кабінетами лікарів напруга була ще вищою, і кожен, хто підходив до дверей кабінету без черги, серйозно ризикував.
Одна із матусь, яка привела сюди свою доньку, сказала, що вони тут вчетверте. Чергу займають з восьмої ранку, однак до обіду встигають «пройти» тільки кількох лікарів, у середньому 3-4. Звичайно, сам процес як маму, так і доньку не надихає.
Нагадаємо, що такі обов’язкові медичні огляди не новинка, тільки раніше лікарі виїжджали до школи. Цього року огляд потрібно проходити виключно в лікарнях і в присутності батьків.
На думку головного лікаря Полтавської обласної дитячої лікарні Наталії Кінаш, аврал біля лікарських кабінетів, здебільшого, виник за вини самих батьків.
— Огляд можна було пройти ще у травні, або у червні. Однак батьки відправили дітей або до таборів відпочинку, або до бабусь, на село, — говорить Наталія Кінаш. — Тепер вони згадали про медогляд і прийшли усі разом. Ситуація ускладнюється ще й тим, що мешканці Полтави приходять також на восьму годину разом із сільськими, які інколи за 300 гривень замовляють машину до Полтави. Тому і виходить, що в день потрібно обстежити до 70 дітей. Я б порадила полтавцям дочекатися 12 години, щоб лікарі спочатку обстежили сільських дітей, щоб якось розвантажити цей потік.
Кількість лікарів, яких обов’язково потрібно відвідати, залежить від віку дитини. Найбільше лікарів «припадає» на дітей трьох груп:
5-6 років; 10-11 років; 15-17 років.
Окрім оглядів, дітям потрібно здати аналізи: кров на цукор, кал на глисти та сечу. Старшокласники також проходять флюорографію.
Хоча процес медогляду ще триває, однак, за словами Наталії Кінаш, вже зараз можна сказати, що здоров’я наших дітей бажає бути кращим. Багатьом дітям видано показання про обмеження або узагалі заборону відвідувати уроки фізкультури.
Також Наталія Кінаш нагадала, що обов’язковий медогляд завершиться 1 жовтня, а не 1 вересня, як дехто вважає. Тож час «підтягнути хвости» ще є.

Автор: Ян ПРУГЛО, www.poltava.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
25 серпня 2010, 16:15 | Полтава | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації