Вхід | Реєстрація

Полтавське студентство розробило Ідеологію майбутнього та Мистецтво без понтів

Підбито підсумки полтавського вояжу на всеукраїнську Студреспубліку.
Щороку в кінці серпня в Криму проходить молодіжний мульти-фестиваль «Студентська республіка». В епіцентрі подій з 20 по 24 серпня була й кореспондентка «Полтавщини».
За неповних п’ять днів учасники мусили побудувати власну державу з Президентом і Парламентом. Тема організаційно-діяльнісної гри звучала як: «Ідеологія майбутнього». Тож саме цьому проблемному питанню були присвячені численні пленуми та круглі столи. Пліч-о-пліч з молоддю над розбудовою стратегії майбутнього та питаннями ідеології працювали запрошені експерти, наприклад: професор Києво-Могилянської академії, політолог Олексій Гарань, політичний філософ Андрій Окара, громадський діяч Ігор Шевченко, тренер фонду народонаселення ООН Володимир Лаврукевич.
З присутніх дев’яти сотень студентів грали «в політику» лише магістри, які пройшли відбіркові тури в областях. Решта учасників приїхала відпочити на морі та підтримати своє місто на президентських виборах. Для них організатори запропонували різні майстер-класи та семінари. Так, про «Мистецтво бути людиною «Без понтів» розповідав український фотохудожник Олександр Ктиторчук, а про «Мистецтво імпровізації» президент Асоціації КВН України Михайло Агранат.
Програма фестивалю була настільки заповненою, що між численними обговореннями, тренінгами, роботами в групах, магістрам, що створювали власні партії та моделювали майбутнє, тренерам і організаторам ніколи було, навіть, на морі скупатись. А про сон і говорити не варто. Де знайти час на сон, якщо ідеологію партії писали до опівночі, обговорювали з експертами до другої ночі, і виправляли неточності до п’ятої ранку?
Не було часу і у виборців, адже після денних семінарів розпочиналася «Нічна туса». За чотири ночі пройшли відбіркові ігри та фінал «Мафії», покази переможців регіональних конкурсів аматорського відео, квест, кубок КВН, шоу «Містер Студреспубліки», музичний конкурс «Music live awards», півфінал конкурсу краси «Перша леді», виступи музичних гуртів PankeShava, ETC та Morandi, і, звичайно ж, вибори та інавгурація Студентського президента України.
Блискуче медійне забезпечення та насичена й цікава програма фестивалю дещо затьмарювалась побутовими проблемами на зразок: організації одночасного трьохразового харчування для такої грандіозної кількості людей, забезпечення закритими душовими кабінами з гарячою водою та достатньою кількістю чистих біо-туалетів. Впливати на ці проблеми студреспубліканці намагалися шляхом мітингів та переговорів з організаторами. Також, лише за допомоги мітингу, учасники гри домоглися безкоштовного входу хоча б на закінчення виступу гурту Моранді. Хоча організатори заздалегідь обіцяли безкоштовний вхід. Не витримала напруги й розрекламована «найдовша в Україні барна стійка в 140 метрів», яка впала під натиском шквального вітру в переддень початку Гри. Ці та інші недоліки організатори пообіцяли врахувати та виправити наступного разу.
Полтавська команда, у складі більш ніж шестидесяти студентів, активно долучилась до заходів мульти-фестивалю. Фіналістом Мафії став випускник Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка Євгеній Бажан; в трійку лідерів за результатами інтелектуальних ігор «Брейн-ринг» та «Що? Де? Коли?» потрапила наша команда «Полтавські мавпочки»; диплом за краще аматорське КВН-відео отримали полтавські КВН-щики, звання «Міс глядацьких симпатій» та запрошення на фінальну частину Національного конкурсу краси серед студенток «Перша леді» виборола полтавська студентка Анна Дримлюк; вона ж (в амплуа ді-джейки Вікторії Fox), посіла друге місце у всеукраїнській битві ді-джеїв та отримала запрошення на роботу на наступне літо, як резидент із Полтави.
Завітав на закриття студентської республіки і Арсеній Яценюк. Він поспілкувався з молоддю на тему майбутнього держави та взяв участь у фінальному ток-шоу «Діло майбутнього». Завершилася Студреспубліка інавгурацією Президента. Після смс-голосування, з трьох кандидатів набрав найбільше голосів і став Президентом представник миколаївських студентів Олег Соколик.
Тож відгриміла Гра і студенти роз’їхались по своїх регіонах. Кожен із власними враженнями; із новими знайомими; з дипломами та нагородами; засмаглі і, подекуди, спалені кримським сонцем; відпочилі (чи краще сказати втомлені) після безсонних ночей виборів та розваг. «Студентська республіка» закінчилась, як колись закінчаться і студентські роки. А, доки Ви ще студенти, варто хоч раз обов’язково побувати в республіці де «Збуваються заповітні мрії» та «Починається завтрашній день».

Автор: Ольга ІЛЬЇНА, www.poltava.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації