31 серпня на сесію міської ради виноситься питання припинення діяльності комунального підприємства «Міжлікарняна аптека № 211». «По суті, це процедурне питання. Оскільки цілісний майновий комплекс переданий в оренду, то має бути ліквідована попередня юридична особа», - зазначає начальник Фонду міського майна Павло Іващенко.
Цілісний майновий комплекс комунальних аптек передано в оренду на 2 роки та 11 місяців згідно з рішенням міськвиконкому № 479 від 18 червня поточного року. 11 аптек дісталися ТОВ «Фармацевтична компанія «Провізор», інвестором якої є полтавський бізнесмен, власник мережі «Ваша аптека» Юрій Худяк. Для Кременчука і міського бюджету це добре, підкреслює начальник Фонду міського майна і поянює: ПП «Провізор» взяло на себе зобов’язання погасити борги комунального підприємства – близько 800 тис. грн, до того ж щомісяця сплачує 50 тис. грн за оренду, тоді як попередник був взагалі звільнений і від орендної плати.
Конкурс «по понятіям»
Недобре лише працівникам комунального закладу, які залишилися без роботи. У березні поточного року, ще до проведення конкурсу на передачу в оренду, КП «МЛК № 211» очолила Вікторія Гордова, яка за дивним збігом обставин є директором ПП «Провізор» у Полтаві.
— Худяк Ю. О., один з учасників конкурсу «Про передачу в оренду КП «МЛА № 211», заздалегідь ввів свою людину в керівництво комунального підприємства. Тоді навіщо проводити конкурс, якщо можна без закону, а по «понятіям» забрати підприємство в свої руки? - пишуть у колективному листі-скарзі на ім’я депутата міської ради Володимира Шапрана працівники комунального підприємства. Вони вказують на те, що новопризначений директор пані Гордова звільнила майже всіх працівників, попри завіряння міської влади, що в разі передачі комплексу в оренду робочі місця будуть збережені.
Щедрий інвестор вирішить усі проблеми
Аптеки не працюють з березня. Як пояснює начальник Фонду міського майна Павло Іващенко, спочатку тривала підготовка МЛА до передачі в оренду, здійснювалися інвентаризація майна та бухгалтерський аудит, оскільки у підприємства виявили проблеми в обліковій документації. Наразі орендар намагається в Києві відновити втрачені ліцензії по кожній аптеці.
Між тим, як підкреслює Павло Іващенко, новий господар, ще не розпочавши роботу, вже сумлінно сплачує оренду. А міський голова Микола Глухов, у свою чергу, зазначає, що всім звільненим працівникам виплачено заборгованість по зарплаті, і крім того, є домовленість з інвестором щодо їх подальшого працевлаштування: «Спеціалістів-фармацевтів у Кременчуці не так і багато, у приватному підприємстві вони зароблятимуть більше, ніж у комунальному.»
Приватному бізнесу – дорога в рушниках
3 роки тому Кременчук з великими труднощами «випросив» у КП «Полтавафарм» кілька аптечних закладів, розташованих у нашому місті. Міська влада наголошувала, що комунальні аптеки працюватимуть на благо соціально незахищених мешканців, відпускатимуть ліки пільговикам за зниженими цінами і т. п. Згодом обіцянки зійшли нанівець, і про комунальні аптеки не згадували, аж поки наприкінці 2009 р. не з’явилася інформація про те, що через збитковість їх передадуть в оренду приватній структурі. Чи може бути аптечний бізнес збитковим? Здавалося б, ні. Але є рідкісний виняток: аптеки збиткові, якщо комунальні. Як приклад, міський голова Микола Глухов проводить паралелі між роботою комунальних ГЖЕПів і приватних керуючих компаній, підкреслюючи: приватний бізнес розраховує лише на власні резерви і тому має високий результат.
— Ми пережили період кризи. Порівняйте: ніхто з приватних підприємств, великих чи середніх, не прийшов до міської влади і не сказав: «Дайте мені гроші!», на відміну від всіх наших комунальних підприємств, - підкреслює міський голова Микола Глухов.
Дешеві ліки для пільговиків будуть!
Міський голова Микола Глухов:
— Дійсно, досить серйозні проблеми з нашою міжлікарняною аптекою почалися з першого року її роботи. Можливо, в цьому є і моє недопрацювання, і слабкий контроль. Невідповідність керівництва підприємства займаній посаді і безвідповідальність в роботі призвели до того, що комунальні аптеки втратили ліцензію. Зміна керівництва комунального підприємства не дала очікуваних результатів, тому ми вимушені були оголосити конкурс на залучення інвестора. Перебрали декілька варіантів, на наші умови – у двох аптеках реалізовувати ліки за зниженими цінами для пільгових категорій – погодився інвестор з Полтави.