Вхід | Реєстрація

Як отруїти життя сусідам?

Індивідуальне опалення, встановлене у квартирі багатоповерхівки – досить небезпечне сусідство. Продукти згоряння газу розповсюджуються по всій будівлі і можуть у буквальному сенсі отруїти життя мешканцям.
Про зворотний бік індивідуального опалення зокрема йшлося на ХV Всеукраїнській екологічній конференції, яка нещодавно проходила на базі санаторію-профілакторію «Івушка» у с. Омельник. Професор Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури Олександр Шушляков оприлюднив результати досліджень, нещодавно проведених у Макіївці. При спалюванні газу, окрім оксидів азоту, виділяються й такі токсичні речовини, як бензопірен та пари ртуті. Вчені зафіксували, що викиди від котлів індивідуального опалення, встановлених у багатоповерхівках, розповсюджуються по всій будівлі, налипають на стіни, через вікно можуть потрапити до сусідніх квартир. Крім того, встановлення котлів індивідуального опалення у квартирах багатоповерхівок призводить до розбалансування централізованої системи теплопостачання – таким чином, благо для одних обертається злом для інших.
Що в зв’язку з цим пропонують науковці? Облаштовувати індивідуальне опалення з лічильниками від системи центрального теплопостачання. За словами професора Шушлякова, такий підхід – вирішення багатьох проб­лем: не лише комунально-побутових, а й соціальних:
— Уявіть багатоповерховий будинок, один з мешканців якого встановив у своїй квартирі індивідуальне опалення. Його квартира з усіх боків оточена сусідськими, і він, звісно, спалює менше газу, ніж якби жив окремо. Тобто за обігрів свого приміщення він платить менше завдяки «теплому боку» сусідів. Сьогодні розробляється методика, за допомоги якої можна буде визначити, скільки тепла від цент­ралізованого теплопостачання припадає на квартиру з індивідуальним опаленням. Звісно, тоді власник має оплачувати ці витрати.
До речі, у Кременчуці проти встановлення котлів індивідуального опалення у багатоповерхівках висловилися ще роки 4 тому. Мерія вирішила не надавати дозволи на облаштування, щоб не нашкодити централізованій системі теплопостачання. Масовий потік охочих відокремитися відтоді припинився, однак час від часу міськвиконком таки надає дозволи на індивідуальне опалення, вочевидь, тим, хто аж надто мерзне.

Слушна година для наукових розробок
Ось вже 2 роки чекає впровадження проект установки теплообмінників у котельні Третього Занасипу з метою економії палива. Проект був розроблений фахівцями Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури під керівництвом професора Шушлякова. Встановлення теплообмінників дало б можливість заощадити до 15% газу, – стверджує завідувач відділу екології міськвиконкому Геннадій Демьохін. Але початок робіт стане можливим лише після реконструкції котельні, яка наразі триває.

Котельні переводять на торф і солому
15 населених пунктів Полтавщини можуть не отримати ліміту на газ, доки не погасять торішніх боргів. Деякі райцентри почали думати про перехід із газу на інші види палива.
Дві котельні в Лохвиці з початком опалювального сезону даватимуть тепло, спалюючи торф і дрова. Припускають, що Лохвиччині запасів торфу для обігріву вистачить на 50 років. Обладнання для газу в котельнях залишать, його можна буде за потреби підключити.
У Миргороді місцева влада спільно з чеськими технологами підготувала проект альтернативного теплозабезпечення. Він дозволить втричі зменшити витрати на газ. У місті планують збудувати котельню, яка б працювала на соломі. Реформи проводитимуть, залучаючи кошти різних грантів. Також тут хочуть виробляти газ зі сміття. Місцеве сміттєзвалище переповнене та постійно горить. Поруч із ним розташована і молочна ферма. Миргородська влада планує встановити на смітнику реактор, який вакуумним способом перетворюватиме непот­ріб і відходи молочної ферми на газ. Очікують, що установка перероблятиме близько 300 кг сміття за годину. За прогнозами, 1 тонна непотребу даватиме близько 700 кг газу і до 300 кг твердого палива.

Комсомольськ зігріватимуть дровами

На Полтавщині альтернативні джерела опалення почали використовувати з 2003 р.
— Піонером стала обласна психіатрична лікарня, корпуси якої почали опалювати печами на твердому паливі, – розповідає заступник начальника обласного управління житлово-комунального господарства Олександр Тонков. – Зараз, окрім Миргорода, хочемо запустити таку котельню в Комсомольську. Вона буде працювати на обігрів води. Топитимуть її також торфом і дровами. Плануємо використовувати альтернативне опалення для обігріву Інституту підвищення кваліфікації в Полтаві та будинку для літніх людей у Горбанівці. Хоч альтернативне опалення – це добре, проте не треба впадати у крайнощі. Газ в Україні все-таки є.

Автор: Інна ДАНИЛОВА,за матеріалами «Gazeta.ua»; www.panorama.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації