І не дивно, адже з датою 10.10.2010 асоціюється щось магічне та незрозуміле, яке обов’язково має принести бодай краплю омріяного щастя.
Проте мало хто знає, що саме цей день є Всесвітнім днем руху протидії змінам клімату. Сотні тисяч людей по всій Земній кулі беруть участь у благодійних акціях: саджають дерева, прибирають парки, організовують екоярмарки, велопробіги, батлли. В Україні ранок 10 жовтня розпочався акцією духовного служіння за збереження життя на Планеті. У Михайлівському Золотоверхому соборі 350 разів продзвеніли дзвони на знак солідарності з міжнародною спільнотою. 350 — це верхня межа для безпечного рівня СО2 (вуглекислого газу) в атмосфері. Такі акції знаменують головне — входження людини у світ природи, відчуття єдиного цілого.
У Всесвітньому дні на захист клімату взяли участь 188 країн. Не стоять осторонь цієї справи і полтавці. Магія чисел спонукала ековолонтерів взятися до роботи. У рамках акції «Україна 350» силами представників екологічного загону «Відродження» (Полтавська гімназія № 9) та студентів-активістів із Полтавського технічного університету та аграрної академії було прибрано територію дендропарку з боку вулиці Яківчанської. І дарма, що довелося попрацювати малочисельною групою, зате це було від щирих сердець, що вболівають за чисте довкілля. Тепер частина бузкової алеї у всій осінній красі і без «слідів пікніків на узбіччі». За розпорядженням голови комісії міськвиконкому з питань екології О. В. Горика, тридцять п’ять мішків зі сміттям було своєчасно вивезено Полтавським КТП. Крім цього, було обстежено греблі ставків, що знаходяться в аварійному стані. Особливу загрозу несе руйнування та промив укріплень ставка № 2 (3 метри завдовжки та 0,3х0,6 м вглиб). З цього питання складено звернення до міського голови та відповідних служб.
Як повідомила організатор акції Ольга Откидач: «Еконеділя в Полтаві — це можливість змінити на краще не тільки навколишнє середовище, а й екосвідомість наших людей. Участь у природоохоронній акції продиктована не з позиції «дальнього прагматизму» (необхідністю зберегти довкілля, щоб ним могли користуватися наступні покоління), а потребою турбуватися про природу заради неї самої. Й наділі плануємо проводити кліматнеділі, на які будуть приходити люди не з примусу, як більшість на суботники, а з ідейних міркувань».
Учасники заходу переконані, що альтернативою вирішення екологічних проблем є формування екологічної свідомості населення.