Через тиждень після виборів Олександр Ісип взявся за мітлу

Через тиждень після виборів Олександр Ісип взявся за мітлу
Олександр Ісип уже вчетверте став міським головою. За період своєї чергової каденції він збирається вирішити проблему із сміттям, полагодити водопостачання та відкрити третій дитячий садочок.
Наша розмова із новим старим міським головою Кобеляк відбулася у вівторок. У цей день Олександр Ісип змінив діловий костюм на простіше вбрання. А замість ручки і телефона тримав у руках мітлу. Нею він змітав опале осіннє листа в садку біля міськради. А потім разом зі своїм заступ­ником Олексанлдром Пись­ма­ком відносив його на купу. «Це, щоб машина змогла ближче під’їхати», — зазначив Олександр Михайлович. І одразу ж застеріг: «Ми ж вивозитимемо листя, не дай Бог палити».
У перервах між суспільно-корисною фізичною працею ми говорили із очільником міста про проблеми та перспективи Кобеляк. Перед тим, як відповісти на запитання, Олександр Ісип сказав: «Користуючись нагодою, хочу подякувати всім кобелячанам, котрі взяли участь у виборах. Дякую і тим людям, які брали участь в організації виборчого процесу. Це справа складна, відповідальна і часто-густо невдячна. Тому особливо дякую членам виборчих комісій, довіреним особам, спостерігачам, які доклали максимум зусиль для того, щоб вбори відбулися.
— А як Ви взагалі оцінюєте результат виборів?
— Безумовно, я задоволений своєю перемогою. Єдиний їх недолік — це низька явка людей. Взагалі ж вважаю, що перемога досягнута завдяки правильно обраному напрямку роботи і її ефективності в минулі роки. Обіцяю продовжувати в такому ж дусі. Хоча вже після виборів чимало кобелячан у телефонних розмовах і віч-на-віч дорікають за те, що, за їх словами, «Ісип занадто м’який і демократичний». Що ж, буду робити висновки. Напевно, потрібно де в чому ставати більш суворим, приймати більш жорсткі рішення. Мова йде не про ставлення до всієї кобеляцької громади в цілому. Мова йде про жорстке ставлення до порушників, до тих несвідомих громадян, які порушують правила благоустрою, добросусідства тощо. Кілька років поспіль ми вели з ними профілактичну роботу, пояснювали, доказували. Тепер будемо карати.
Обов’язково відбудуться кадрові зміни. Оновиться склад виконавчого комітету міської ради, з’являться нові люди, нові керівники в апараті, у комунальних підприємствах, активізується робота інспекторів по благоустрою. Наприклад, уже із 18 листопада інспектори почнуть масово складати протоколи щодо порушень правил благоустрою. Перед цим вони три місяці ходили по Кобеляках попереджали людей, складали приписи, намагалися «достукатися» до свідомості громадян. Зараз же будуть застосовувати каральні методи. Тому вчергове рекомендую кобелячанам навести порядок, вивезти сміття та будівельні матеріали, що хаотично складуються біля їх садиб.
— Через кілька днів після виборів до редакції телефонували і скаржилися на те, що вуличне освітлення, яке увімкнули напередодні, перестало працювати одразу після дня голосування. Кобелячани вважають це своєрідною агітацією.
— Я знаю про ситуацію на Старо­дніпро­пет­ров­­ській. За­пев­няю, що то не агітація. У жовтні ми робили своєрідний «пробний пуск» вуличного освітлення в цьому мікрорайоні. Але для того, щоб воно могло повноціно і законно працювати, потрібно дооформити всі дозвільні документи, вирішити деякі організаційні питання. Думаю, що в місячний термін усі проблеми вирішимо і вулиця освітлюватиметься постійно.
До речі, я пам’ятаю й про інші невирішені проблеми, які залишилися з минулої каденції. Мова йде передусім про дороги в мікрорайоні Гатище. Так, вони у жахливому стані. І міська влад докладе максимум зусиль для того, щоб їх відремонтувати. Але багато в цьому питанні залежатиме і від громади, від людей, які там проживають. Вони теж можуть і повинні взяти посильну участь в ремонті дороги.
Міська рада продовжуватиме співпрацювати з громадою за принципом 50 на 50. Де люди самі докладатимуть зусиль для вирішення своїх проблем, туди міські гроші, техніка, організаційний ресурс направлятимуться першочергово.
— А які конкретні міські проблеми вирішуватимете в найближчій перспективі?
— Це вже згадувана програма по ремонту доріг, продовжуватиметься освітлення міста, вдосконалюватиметься система вивезення побутових відходів. Це першочергові і пріоритетні завдання. Контейнери, в які населення повинно складати відходи, збережуться. Так, щодо них є нарікання, не всім вони подобаються. Але світ, людство поки що не придумали нічого кращого та ефективнішого. Тому ми лише збільшуватимемо кількість контейнерів. І терміново почнемо налагоджувати систему сплати за вивезення відходів. Платитимуть усі — як за газ, електроенергію та воду.
— Зараз багато кобелячан скаржаться на задуху через дим від спалюваного листя. Причому його палять не лише біля приватних садиб. Палять і біля шкіл, медичних закладів.
— Спалювати листя категорично заборонено. До речі, про це всі знають. Невипадково ж і палять після 19‑ї години вечора, коли настає темрява. І у контролерів робочий день закінчився, і важко визначити хто ж запалив. Боротися із цим явищем потрібно нещадно. Міська рала вже звернулася за допомогою до представників управління екології. Проситимемо сприяння і у міліції.
Але одними каральними засобами проблему не вирішиш. Та й часу для цього потрібно не рік і не два. Тому протягом наступних чотирьох років ініціюватиму і впроваджуватиму в Кобеляках поступову заміну насаджень листяних дерев на хвойні. Що це дасть? По-перше, місто набуде більш естетичного вигляду. Кобеляки стануть вічнозеленими. По-друге, на вулицях стане менше сміття. Листя ж не опадатиме щоосені. По-третє, зменшуватимуться затрати на прибирання того листя. І по-четверте, омолоджуватимуться зелені насадження, адже деякі дерева вже досягли «пенсійного» віку.
— Це ми вже перейшли до обговорення довгострокових проектів. Які ще стратегічні завдання ставите перед собою та депутатським корпусом?
— Безумовно, Кобеляки потребують відкриття нового, вже третього дитячого садка і реконструкції системи водопостачання. Ми можемо відкрити ще одну групу в дитсадку «Золотий півник» і все — наявний ресурс вичерпано. А кількість діток збільшується. Тому будемо вирішувати і цю приємну проблему. Думаю, що підемо або шляхом викупу приватної будівлі, або будуватимемо новий дитсадок. Хоча є ще один варіант. Можливо він найдешевший і найреальніший. У місті існує певна не завантаженість приміщень навчально-виховного комплексу № 1. От на його базі і можна відкрити дитячий садок. Таким рішенням ми розв’яжемо одразу кілька проблемних питань. І дитсадок відкриємо, і всі корпуси школи будуть ефективно використовуватись. Для прийняття такого рішення доведеться спільно працювати із районною владою. Думаю, це вдасться. Адже поки що у міської ради та керівника Кобеляцької РДА Анатолія Таранушича складалися виключно конструктивні взаємовідносини. Потрібно ж і продовжувати в такому дусі.
— Але ж у Кобеляках були і залишаються будівлі, що є міською комунальною власністю. Зокрема й ті, де колись розміщувався один із дитсадків. Їх роздали, в тому числі й приватним структурам. А тепер придумуємо велосипед.
— Так, роздали. Але було це двадцять років тому, коли все руйнувалося і закривалося. Хоча роздавав і не я, але це не так важливо. Навряд чи місту вдалося б зберегти ті будівлі у належному стані. А так вони приносять користь. Хоча й шкода, що у комунальній власності немає приміщень, які можна пристосувати під дитячий садок.
— Вода. Що буде з водою?
— По «Водоканалу» потрібно приймати ряд системних рішень. Одразу хочу наголосити: доки я працюю міським головою це підприємство не буде ні приватизовуватися, ні перетворюватися в акціонерне товариство. Хоча й знаю, що бажаючі отримати «Водоканал» у власність є.
З іншого боку, як міський голова, чудово усвідомлюю, що у підприємство та водомережу потрібно вкладати великі кошти. Потрібно замінити водонапірну башту в районі «мануалки», потрібно купляти екскаватор, трактори та іншу обслуговуючу техніку. Зрештою, потрібно й поступово оновлювати труби у водомережі. Тому повинен озвучити і не надто популярну тезу про те, що тарифи на воду низькими не будуть. «Водоканал» повинен мати рентабельність хоча б на рівні десяти відсотків. Нещадно боротимемося із поливальниками, через яких страждають інші кобелячани.
Вкладаючи міські гроші у «Водоканал», не забуватиму й про можливості фінансування з бюджетів різних рівнів. Як вже говорив вище — впевнений у конструктивній співпраці з головою РДА Анатолієм Таранушичем. Думаю, допоможуть і депутати Полтавської обласної ради.
 Оце, здається, і все. А зараз, вибачте, йдемо «гребтися»далі.
Прибравши територію біля міськради, Олександр Ісип разом із колективом міськради вирушили до пам’ятного знаку жертвам Голодомору. А вже наступного дня міський голова одяг звичного костюма. Попереду — підготовка до установчої сесії, де його представлять як нового старого керівника міськради.

Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО з регіону»


12 листопада 2010, 11:27 | Кобеляки | Політика
1. Олексій / 12 листопада 2010, 17:43
Вони б краще взяли ізвісті та по білували забор ато срамище на все місто
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномЗавантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації