Урок фізкультури закінчився переломом хребта
— Інцидент трапився на уроці фізкультури на очах усього класу та вчителя, – розповідає начальник міського управління освіти Геннадій Москалик. – Дівчинка, яка стала жертвою нещасного випадку, гралася з однокласницею, стрибнула на неї, але подруга не витримала.
П’ятикласниця одержала компресійний перелом двох грудних хребців. Дівчинку доставили до лікарні, й уже на другий день медики висловили оптимістичні прогнози:
— Самопочуття нормальне, головне зараз – дотримуватися постільного режиму, дівчинці не можна вставати кілька тижнів, а потім буде курс реабілітації, – зазначила заступник головного лікаря Міської дитячої лікарні Валентина Бондар.
Тим часом у школі №3, де стався нещасний випадок, провели службове розслідування. І хоча інцидент кваліфікують як нещасний випадок, фізрук отримав догану. Директор школи Наталія Куліш повідомила, що батьки не мають претензій до педколективу.
До речі, у дитячій лікарні кажуть, що випадки травмування у школах – поодинокі, а більшість травм стається на вулиці. Наразі у дитячій лікарні – четверо маленьких пацієнтів з переломами хребта. Всі вони мають пройти тривалий процес реабілітації: як мінімум, 2 місяці постільного режиму, а потім дітям близько 6-ти місяців буде заборонено сидіти. Щоправда, лікарі кажуть, при застосуванні сучасних методів, наприклад, спеціального корсета, руховий режим для пацієнтів може бути не таким суворим.
Лікарі фіксують значний ріст травм хребта
Якщо раніше на рік у травматологічному відділенні дитячої лікарні були одиниці пацієнтів з переломом хребта, то зараз їх кількість сягає 25-30. «Діти стали слабшими через погану екологію та нераціональне харчування», – припускає головний лікар дитячої лікарні Юрій Попенко. Також медик говорить, що статистика підскочила вгору ще й тому, що завдяки сучасній апаратурі переломи хребта фіксують частіше.
— Мало хто знає, що в 30% випадків переломи бувають безболісними, іноді батьки навіть не звертаються до лікарні, – розповідає завідувач травматологічного відділення дитячої лікарні Ігор Боровик. – Сам перелом не такий страшний, як його наслідки. Це можуть бути дегенеративні зміни у тканинах, хронічний больовий синдром, у крайніх випадках – кіфоз. Тому я раджу батькам: якщо було падіння на спину чи інша травма – приведіть дитину на консультацію, особливо коли є скарги на біль у спині.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Надзвичайне
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном