Головною метою заходу було прибрати берег Ворскли мікрорайону Левада від готелю «Турист» по напрямку до об'їзної траси. Саме ця місцевість є чи не найулюбленішим місцем відпочинку полтавців, адже тут є і міні-футбольне поле, і стежки для вранішніх спортивних пробіжок, турніки, насипні земляні гірки для тренувань вело-екстрималів. Але в той же час вона мабуть є і однією з найбільш захаращених у нашому місті. Купи сміття, декалітри пляшок з-під пива валяються просто під ногами, надаючи неповторного колориту відпочинкові, наповнюючи його особливою екзотикою. У всьому цьому «добрі», ми, полтавці, борсаємося, відпочиваємо, проводимо дозвілля, вперто намагаючись не звертати увагу на десятки пляшок, що мов круїзні пароплави поважно пропливають вздовж берега… На жаль, сюди не доходять комунальники, тут немає офіційних пляжів, де дозволено купатися, відсутні сміттєві баки… Миритися з цим згодні не всі, тож, вирішено було навести порядок самостійно.
Ідея втілилася у життя менше ніж за 2 тижні від її народження. Показово, що ініціатори діяли виключно як громадська ініціативна група, але результат перевершив всі сподівання.
Перш за все звернулися з офіційними листами у Міську й Обласну ради та до міського голови з проханням посприяти проведенню заходу; підготували відповідні звернення до п'ятьох найбільших вищих навчальних закладів нашого міста з пропозицією приєднатися до ініціативи та запросили до участі різноманітні громадські організації.
Інформація була поширена на місцевому радіо, у друкованих ЗМІ, інтернет-виданнях та багатьох інших сайтах і форумах. За кілька днів інформація про запланований захід облетіла всю Полтаву та, так би мовити, місцевий інтернет-простір. А напередодні волонтери додатково поінформували мешканців мікрорайонів Левада та Поділ, розмістивши інформацію про акцію на дошках оголошень біля кожного під'їзду, і, як показали згодом результати, недаремно - люди прийшли.
Тож, полтавці та гості міста, котрі близько полудня перебували у районі Південного вокзалу мали змогу побачити величезну колону молоді, що рухалася по мосту через Ворсклу. За приблизними підрахунками участь у заході взяли до 200 осіб!
Порадувало, що молодіжні організації активно відгукнулися на заклик приєднатися до доброї справи. Серед них молодіжна політична організація «Сокіл», «Пласт», громадський рух «Незалежний український супротив» (у яких, до речі, є багатий досвід проведення подібних екологічних заходів, зокрема у нашому Дендропарку), КУН, екологічний загін волонтерів «Відродження» з 9-ої школи, Полтавський риболовний клуб, Обласна федерація туристів, ГО «Наш дім - Полтава», активісти зі Спілки ветеранів Афганістану та багатьох інших громадських організацій. Зокрема, ГО «Наш дім - Полтава» надала весь необхідний інвентар: одноразові рукавички, поліетиленові мішки для сміття, а також організувала машину для вивозу мішків.
Активно відгукнулися вищі навчальні заклади, зокрема волонтерів надали Полтавський національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка, Юридична академія ім. Ярослава Мудрого, Полтавський державний педагогічний університет, Українська медична стоматологічна академія, ряд технікумів та професійних технічних училищ.
Окремо варто відзначити активність полтавців, котрі прийшли на суботник побачивши оголошення чи почувши заклик по радіо. А таких було чимало. Серед них і молодь, і люди середнього та старшого віку; приходили навіть цілими сім'ями з малими дітьми.
Охочі були записані організаторами заходу до списків волонтерів для подальшої співпраці.
Акція пройшла «на одному подиху», останні найстійкіші працювали майже до сутінок. Звісно, всю прибережну територію, що прилягає до мікрорайону розчистити не вдалося, адже для цього потрібно щонайменше тиждень такої організованої роботи, але добрий початок покладено. Дві повнісінькі вантажівки зі сміттям, тобто щонайменше 400 поліетиленових пакетів, місткістю 100-120 літрів були вивезені до міського сміттєзвалища. Отже, побутового бруду біля річки трохи поменшало.
Захід відвідав новообраний міський голова - Олександр Мамай. На знак вдячності він пообіцяв учасникам акції до Різдвяних свят подарувати подорож до столиці у Києво-Печерську Лавру.
Наступний крок - добитися у нової міської влади встановлення сміттєвих баків на території зеленої зони чи, принаймні, на дорозі уздовж неї. Сподіваємося, що ініціатива громади буде підхоплена у «владних колах», адже неможливо уявити яким чином зберігати чистоту довкілля, коли для цього не створені жодні, навіть мінімальні умови. Тож, недивно, що люди просто скидають на купи залишки пікніків. Саме тому було прийняте рішення писати офіційні листи в органи виконавчої влади та СЕС із проханням встановлення сміттєбаків. А навесні, щойно зійде сніг, молодь має намір неодмінно зібратися знову і довести розпочате до кінця.