З одного боку такий вид дозвілля — це приємний відпочинок. З іншого — дорожче за все на світі здоров’я і життя, яким часто нехтують деякі заядлі рибалки. На Полтавщині такі акумулювалися в основному у районі Кременчуцького та Дніпродзержинського водосховищ.
Щоб запобігти трагедії і вчасно допомогти тим любителям підводного лову, які занадто захоплюються улюбленою справою, управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації вживає відповідних заходів. Як повідомив сьогодні на апаратній нараді начальник управління Михайло Андрусенко, у підпорядкованих йому підрозділах є засоби, яких вистачає для порятунку рибалок-невдах. Так, щозими напоготові вертоліт, орендований у Кременчуцького льотного коледжу (закладу, до речі, у 2010 році виповнилося 50 років). У минулому році Кременчуцька рятувальна водолазна станція отримала у подарунок від обласної влади аероглісер — пристрій, який може плавати по воді і пересуватися по льоду. У ньому можуть поміститися 4-5 рятувальників, пального вистачає на 20 км. Тепер водолази не ризикують своїм життям, рятуючи рибалок-невдах за допомогою тросів та власної вправності. Сподіваємося, і статистика від цього поліпшиться.
«Крижана» статистика
На жаль, щороку під кригою гинуть люди, і не обов'язково рибалки. Так, зимового сезону 2009-2010 років (з 1 грудня по кінець квітня) потонуло 6 осіб; з грудня 2008-го по березень 2009-го — 11 осіб.
До речі, рятувальникам запам’яталися випадки зняття великої кількості рибалок з «мандруючої криги». Так, у березні 2006 року їх було 19, а у грудні 2005-го неймовірна цифра — 134 людини!