Вхід | Реєстрація

Кременчук накрила хвиля застуди

Місто перейшло межу епідпорогу з ГРВІ та грипу, тяжких пневмоній немає. Сезон застуди відкрили діти. З 10 грудня школи відправили на карантин, і вже 13 грудня медики повідомили про спад захворюваності серед дітлахів. Естафету ГРВІ та грипу підхопили дорослі.
Спочатку лікарі фіксували значне зростання захворювань саме серед учнів. Коли статистика захворюваності серед дітей перевищила епідпоріг на 38%, школярів відправили на карантин. Тільки-но почала вирівнюватися ситуація з дітьми, як застуда почала «косити» дорослих. У результаті загальна картина по Кременчуку невтішна – кількість випадків застуди та грипу росте.
— У понеділок, 13 грудня, зафіксовано вдвічі більше викликів лікаря, ніж у будь-який день попереднього тижня – 705. Маємо 20 лабораторно підтверджених випадків грипу. Цей діагноз лікарі ставлять і за клінічними ознаками, трапляються й поодинокі випадки госпіталізації, – розповідає завідувач епідеміологічного відділу міськСЕС Андрій Верещака.
На щастя, тяжких випадків грипу та пневмонії немає.
— Це не ті блискавичні, смертельно небезпечні пневмонії, що були у минулому році. Зараз в інфекційному відділенні проходять лікування пацієнти з легкою та середньою формами пневмонії, є хворі на ГРВІ. Симптоми хвороби традиційні, процес одужання залежить від того, наскільки швидко відреагує імунна система організму,  – розповідає завідувач інфекційного відділення Ірина Ліфанова.
Кількість пацієнтів в інфекційному відділенні не перевищує торішніх показників. Утім, лікарі не радять розслаблятися:
— Показник пневмоній серед дітей наразі звичайний, але робити позитивні висновки зарано, – коментує завідувач поліклінічного відділення дитячої лікарні Надія Слухай. – Зараз ми переживаємо кульмінацію грипу та ГРВІ, а ускладнення у вигляді пневмоній з’являються на 7-10 день після хвороби.

Приміщення колишнього військового госпіталю – на баланс області
Заступник міського голови Віктор Калашник наполягає на передачі приміщення майбутнього онкодиспансеру на баланс області. Мотив: усі диспансери, зокрема й онкодиспансер – організації обласного підпорядкування й фінансуються з обласного бюджету.
— Щоб вирішити питання подальшої реконструкції будівлі, ми повинні приміщення, яке буде належати онкодиспансеру, передати на баланс облради. Проект онкодиспансеру залишається, але необхідно вирішити юридичні питання, – зазначає Віктор Калашник.
За його словами, онкодиспансеру не потрібен увесь комплекс будівель. Тому було б доцільним створити там ціле медичне містечко.

Педіатри-стахановці
Кількість пацієнтів у дитячих лікарів утричі перевищує норму. Медики перепрацьовують, а батьки скаржаться на якість огляду і все частіше ведуть дітей до приватних педіатрів.
— Півтори години просиділа з дитиною в черзі, а коли нарешті зайшла до кабінету – ще більше розлютилася, бо лікар оглядала дитину поспіхом. Якби була можливість, то ходила б лише до приватного лікаря, але за один прийом треба платити від 40 грн, а в мене двоє дітей і щомісяця – як не застуда, то зуби, – скаржиться кременчужанка Ірина.
Керівництво дитячої лікарні погоджується з тим, що якість прийому дільничних педіатрів справді не відповідає вимогам.
— Згідно з нормами, лікар повинен прийняти 5 пацієнтів за годину, тобто на прийом кожної дитини відводиться 12 хвилин. Насправді педіатр не може виконати цю норму. У дитячих лікарнях катастрофічно не вистачає педіатрів. Найгірша ситуація – в період епідемії застуди. За нормами, лікар за зміну має відвідати 8 пацієнтів на дому, а доводиться обслуговувати до 30-ти викликів,  – пояснює завідувач поліклінічного відділення дитячої лікарні Надія Слухай.
— У кременчуцьких медичних установах не вистачає 21 лікаря-педіатра. А серед тих, хто сьогодні працює, половина – пенсіонери, – розповідає головний лікар дитячої лікарні Юрій Попенко. – Вже кілька років поспіль ми не можемо вирішити проблему нестачі кадрів. На зарплату лікаря комунального закладу ніхто не хоче йти, хоча ми давали оголошення навіть у міністерську газету, ще й житло обіцяли. Якщо молоді фахівці приходять, то надовго не затримуються, а йдуть заробляти гроші у фармацевтичний бізнес, в індустрію краси або у приватні кабінети.

Автор: Лариса ГОРИСЛАВЕЦЬ, www.panorama.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації