Вхід | Реєстрація

Якість пального у оптових торгівців порадувала, а ось робота АЗС – розчарувала

Як відомо, проблема якості нафтопродуктів набула нині особливої гостроти. Адже наслідки від використання пального, яке не відповідає вимогам стандартів, можуть негативно вплинути як на ситуацію в промисловості та сільському господарстві, так і на сферу транспорту, оборонний комплекс та зрештою, кожного з нас, пересічних громадянах. Тож це питання знаходиться на особливому контролі Кабінету Міністрів України.
Впродовж минулого року держінспекторами державного підприємства «Полтавастандартметрологія» було перевірено 12 підприємств, які займаються виробництвом, зберіганням та оптовою торгівлею нафтопродуктами, а саме: ЗАТ ВТФ «МТН-Полтава»,ТОВ «Пасіпол», ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта», Новосанжарська філія ТОВ «Прінт Інжінірінг», Фірма «Гарант», ТОВ «Бест», ПВГП «Автотранс», ТОВ «Торовий Дім Котинент Нафтотрейд», ТОВ «Татнєфть-Укрнєфтєпродукт» (Полтавська філія), ВП «Надежда», Полтавське ВАТ «Облагропостач», ТОВ «Кварц». До перевірених видів продукції цього разу увійшли: бензин автомобільний марок А-95, А-92, А-80; декілька гатунків палива дизельного; оливи моторні та трансмісійні, рідини для автоматичних коробок передач.
З метою визначення фізико-хімічних показників та експлуатаційних властивостей (октанове число, фракційний склад, в’язкість кінематична при температурі 100°С, температура спалаху у відкритому тиглі, масова частка води, сірки, тощо) були відібрані зразки від кожної партії продукції. Крім того, перевірялися умови зберігання пального та дотримання підприємствами вимог метрологічних норм і правил. Загалом було перевірено майже 24 тисячі тонн нафтопродуктів загальною вартістю близько 134-х мільйонів гривень. Левову частку складало дизпаливо, половина з якого підвищеної якості. Крім того, перевірялися компоненти дизельного та автомобільного палива та бензини А-76, А-92 та А-95. Відрадно констатувати, що всі перевірені нафтопродукти відповідали вимогам нормативних документів за показниками якості.
Проте, на трьох підприємствах використовувалися не повірені засоби вимірювальної техніки, зокрема у Новосанжарській філії ТОВ «Прінт Інжінірінг» користувалися відразу 28-ма одиницями не повірених ЗВТ, що є порушенням вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Крім того, у фірмі «Гарант» (смт. Велика Багачка) не контролювали в пальному температуру застигання, масову частку сірки та не проводили випробування на мідній пластинці, як передбачено вимогами нормативних документів.
За результатами перевірок заборонено реалізацію двох партій та двох видів нафтопродуктів, 2-ох осіб притягнено до адміністративної відповідальності.
А ось ситуація, що склалася на автозаправних станціях області виявилася далеко не такою безхмарною. На території Полтавщини діє близько 260 АЗС. З початку року держінспекторами ДП «Полтавастандартметрологія» на предмет дотримання метрологічних норм і правил було перевірено 8 із них, а саме: АЗС №4 ВП «Надежда» (Решетилівський район), АЗС ТОВ «ДІЯ» (м. Кременчук), АЗС №3 ТОВ «Гарант-Експрес» (м. Полтава), АЗС ПП «БІО-АКТИВ» (м. Кременчук), АЗС № 16/065 ВАТ «Укрнафта» (м. Лубни), АЗС № 41 ТОВ «Псьол» (м. Лубни), АЗС № 20 ТОВ ТД «Рітейл К» (м. Полтава), АЗС № 13 ТОВ ТД «Рітейл К» (м. Полтава). На 6 (75%) з числа перевірених заправок були виявлені ті чи інші порушення, серед них використання неповірених та неточних (зіпсованих) засобів вимірювальної техніки, недотримання правил виконання вимірювань, відсутність переліку ЗВТ, що перебувають в експлуатації та підлягають повірці, відсутність документів про періодичну зачистку резервуарів.
Так, на автозаправній станції ТОВ «ДІЯ» (Кременчук) користувалися двома не повіреними паливно-роздавальними колонками, не було необхідних ареометрів, обладнання, яке використовувалося, давало більшу за допустиму вимогами нормативних документів похибку при визначенні густини та температури нафтопродуктів, на резервуари не нанесені значення базових висот та відсутні документи про їх періодичну зачистку.
На АЗС №4 ВП «Надежда» (Решетилівський район) пальне не доливали клієнтам. Так, на кожних 20-ти проданих літрах при допустимій нормі недоливу 100 мілілітрів, на паливно-роздавальній колонці № 1 не вистачало 140 мілілітрів, на паливно-роздавальній колонці №3 – 160 мілілітрів, а на паливно-роздавальній колонці №5 – 200 мілілітрів.
Усім підприємствам, на яких виявлені порушення, видано приписи про заборону застосування неповірених засобів вимірювальної техніки, посадових осіб притягнено до адміністративної відповідальності.

Автор: Жанна КУЩЕНКО, «Полтаватсандартметрологыя»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації