Відповідаючи на запитання "Коли встановлять пам'ятник Мазепі?", чиновник зазначив, що встановленню монументу мають передувати громадські слухання та винесення питання на сесію, після чого громада з депутатами вирішить, бути чи не бути пам'ятнику Мазепі в Полтаві.
Прикметно, що позиція чиновника з ОДА за своєю суттю схожа на відповіді міського голови Полтави Олександра Мамая, котрий раніше переклав відповідальність за встановлення пам'ятника Мазепі у Полтаві на Верховну Раду і Президента України (http://focus.ua/politics/169546).
Як вважають полтавські свободівці, відповідь Пархоменка щодо монументу Мазепі була прогнозовано "слизькою" - нею чиновник не здивував патріотичну громаду міста. Однак, відповідь щодо можливості демонтажу пам'ятника головному більшовику мала ще більш відвертий характер. Відповідаючи на запитання "Коли приберуть пам'ятник Лєніну?", Валерій Пархоменко, зокрема, зазначив: "Чи ми готові заміть нього поставити інший пам'ятник, і кому? Ніде у світі пам'ятники не ріжуть на шматки й не викидають на смітник, як вдіяли у нас, зокрема, з пам'ятником Лєніну на Майдані Незалежності в Києві. У Франції свого часу зняли Наполеона з колони. Але потім того, хто ухвалив таке рішення, зобов'язали за свій кошт його відновити…".
"Не дивно, що Пархоменко надає великого значення постаті Лєніна. Вважає, що в українців є підстави пишатись ним не менше, ніж у Франції пишаються генієм Наполеона. Таку нісенітницю можна було очікувати лише від комсомольця зі стажем, чого власне не приховує ані сам Пархоменко, ані його колеги з ОДА. Всім відомий комічний факт, з яким може ознайомитися будь-хто, зайшовши на сайт Полтавської ОДА - у біографії Валерія Пархоменка з гордістю йдеться про те, що він свою трудову діяльність починав старшим піонервожатим. До речі, голова ОДА Удовіченко й інші його заступники, згідно з поданими біографіями, тривалий час перебували на комсомольській і комуністичній роботі. Отже, марно від цих осіб очікувати адекватних і вичерпних відповідей щодо пам'ятників героям України, ким, поза сумнівом, був Іван Мазепа. Навпаки, ці чиновники всіма засобами захищатимуть символи імперсько-совєцької окупації України", - зазначив заступник голови Полтавської обласної організації ВО "Свобода" Сергій Галата.
Нагадаємо, раніше міський голова Полтави Олександр Мамай зазначив, що питання пам'ятника Мазепі штучно роз'єднує полтавчан, і наголосив, що долю монумента мусить вирішити Верховна Рада і Президент. Разом з тим, Мамай не проти встановлення у місті іншого символу – чужинського двоголового орла. Всеукраїнське об'єднання "Свобода" рішуче засудило таку позицію міського голови Полтави.