Вхід | Реєстрація

Піротехніки очищають від вибухонебезпечних предметів колишній авіаційний полігон «Яреськи»

Піротехніки очищають від вибухонебезпечних предметів колишній авіаційний полігон «Яреськи»
25 травня на колишньому авіаційному полігоні «Яреськи», що знаходиться між Великобагачанським та Шишацьким районами Полтавської області працівники групи піротехнічних робіт Управління МНС України в Полтавській області приступили до виявлення та ліквідації вибухонебезпечних предметів. Територія полігону, яку необхідно обстежити піротехнікам складає близько 1000 гектар. Звісно за один рік усю територію полігону неможливо ретельно оглянути та повністю розмінувати територію. Але піротехнічна група буде працювати згідно прийнятої цього річ обласної цільової соціальної програми протимінної діяльності, яка розрахована на 2011 - 2014 роки. Саме за цей час фахівці беруться повністю ліквідувати залишки боєприпасів, які залишилися тут із часів Радянського Союзу. Ця програма буде фінансуватися обласною Радою і цього року на програму вже виділено вісімдесят п’ять тисяч гривень. Також кошти виділить і Міністерство надзвичайних ситуацій України у сумі близько ста п’ятидесятий тисяч гривень.
«Проблема розмінування даного полігону десятки років була болючою для Полтавської області, - говорить начальник управління з питань надзвичайних ситуацій обласної державної адміністрації Михайло Андрусенко, - Вперше мову про проведення цієї роботи ми підняли в 2004 році. Хоча нам тоді і не вдалося залучити певні кошти для проведення цих робіт, але «фундамент» справи було закладено. Наприклад, частину обладнання, із яким зараз працюють піротехніки служби МНС, було придбано за кошти виділені в рамках виконання обласних програм, прийнятих в 2004 році. Цього року було ініційовано та прийнято нову програму, де вже заплановані кошти на виявлення, вилучення, знешкодження та знищення всіх видів вибухонебезпечних предметів на колишньому авіаційному полігоні «Яреськи».
Піротехніки будуть ретельно обстежувати територію на глибину до двох метрів аби працівники лісного господарства змогли насаджувати на очищеній території молодий ліс.
Начальник Управління МНС України в Полтавській області Андріан Орліковський зазначив, що для служби МНС сьогодні найголовніше аби роботи по розмінуванню були проведені якісно та з дотриманням усіх правил безпеки. Піротехніки докладуть усіх зусиль аби максимально очистити цей полігон від усіх вибухонебезпечних предметів, і в найближчий час ця земля стане корисною для лісового господарства.
«Це звісно дуже небезпечна робота, адже вона пов’язана із вибухонебезпечними предметами, які пролежали в землі багато років, - каже Андріан Орліковський, - В якому стані вони зараз знаходяться ніхто сказати не може. Але тут працюватимуть найдосвідченіші фахівці піротехнічної служби, які мають досвід роботи більше восьми років.
Також, очільник Полтавського обласного управління МНС наголосив, що фахівці, які приступили до роботи, мають величезний досвід виявлення та знешкодження боєприпасів не тільки по Полтавській області, а й на полігонах Новобогданівки Запорізької області та Лозової Харківської області. Піротехніки, навіть, продемонстрували керівникам обласної та районної влади початок своєї роботи - вони виявили та почали розкопкопувати першу авіабомбу.img_27331
Зараз поблизу полігону піротехніки МНС розгорнули своє містечко та влаштували капоніри, аби переховуватися у них під час підриву виявлених боєприпасів. Великобагачанська та Шишацька районні адміністрації протягом останніх двох місяців провели велику роз’яснювальну роботу серед мешканців аби утримати їх від відвідування даної території. Також мешканців сіл попередили, що підрив знайдених боєприпасів буде здійснюватись кожної п’ятниці.
“Нам у цьому дуже допоможуть працівники міліції та лісного господарства, - говорить начальник групи піротехнічних робіт УМНС Володимир Віннік, - Щоп’ятниці вони будуть перекривати та виставляти пости на лісових дорогах, що ведуть до полігону. Найбільший розліт осколків від виявлених снарядів може досягати кілометра, а найближчий населений пункт до даного полігону знаходиться на відстані п’яти кілометрів. До того ж ми глибоко будемо закладати вибухівку та засипати її землею аби максимально зменшити радіус розльоту осколків та унеможливити загорання сухої трави внаслідок підриву”.

Автор: Центр пропаганди УМНС України в Полтавській області


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава |
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації